an online Instagram web viewer
  • zafitnik
    צפינסטוש
    @zafitnik

Images by zafitnik

☠בואו להסתכל לפחד בעיניים☠  תחנת מבוך הפחד (under the sea לשעבר) פורימון 2018, *מי שלא זורם טובע*🌊🌊
☠בואו להסתכל לפחד בעיניים☠ תחנת מבוך הפחד (under the sea לשעבר) פורימון 2018, *מי שלא זורם טובע*🌊🌊
xSay2
טרום שחור-לבן! ⚫️⚪️⚫️⚪️
טרום שחור-לבן! ⚫️⚪️⚫️⚪️
💛💥👑🐤טרום זהב
💛💥👑🐤טרום זהב
טרום אדום🔴🔺❌⚀
טרום אדום🔴🔺❌⚀
קר. השלג מכסה את פניו של הילד התם.
כיסופים לבית מעט.
הסכר מתחיל לפרוץ, זה מרגיש יותר טבעי, יותר נכון.
מעטים הדברים שמטילים בי מורא, בשונה מההתחלה.
זה הזמן לתת לשני כוחות שונים, דומיננטים, את המושכות, בכדי להפיק את המיטב. שני כוחות שלא תמיד פוסעים יד ביד, 
הרגש והשכל.
אך נחתה עלי האפשרות לחוות, הזכות לחוות.
- תמיר אברג׳יל, י״ב

בתמונות: מחנה ההשמדה אושוויץ 1 // מחנה ההשמדה בירקנאו // טקס בירקנאו // טקס בורות הירי ביערות טארנוב
קר. השלג מכסה את פניו של הילד התם. כיסופים לבית מעט. הסכר מתחיל לפרוץ, זה מרגיש יותר טבעי, יותר נכון. מעטים הדברים שמטילים בי מורא, בשונה מההתחלה. זה הזמן לתת לשני כוחות שונים, דומיננטים, את המושכות, בכדי להפיק את המיטב. שני כוחות שלא תמיד פוסעים יד ביד, הרגש והשכל. אך נחתה עלי האפשרות לחוות, הזכות לחוות. - תמיר אברג׳יל, י״ב בתמונות: מחנה ההשמדה אושוויץ 1 // מחנה ההשמדה בירקנאו // טקס בירקנאו // טקס בורות הירי ביערות טארנוב
טקס של שכבה יב'. בירקנאו, פולין.
טקס של שכבה יב'. בירקנאו, פולין.
תלמידי מגמת מוזיקה במופע של מוזיקת קאנטרי ופולק אמריקאי. 
הרכב מוזיקלי עם שם מיוחד....
תלמידי מגמת מוזיקה במופע של מוזיקת קאנטרי ופולק אמריקאי. הרכב מוזיקלי עם שם מיוחד....
כל הכבוד ליא׳ניקים האדירים והאדירות! הייתה חשיפה יפה וצבעונית במיוחד! 🏳️‍🌈
מאחלים לכם תקופה חוויתית, משמעותית וכיפת במיוחד!
צוות צפיתניק וכמובן, כל צפית! ❤️❤️
כל הכבוד ליא׳ניקים האדירים והאדירות! הייתה חשיפה יפה וצבעונית במיוחד! 🏳️‍🌈 מאחלים לכם תקופה חוויתית, משמעותית וכיפת במיוחד! צוות צפיתניק וכמובן, כל צפית! ❤️❤️
ביום רביעי האחרון נערך סמינר מגן דוד אדום בשכבת י׳, הסמינר כלל שבע שעות של למידה מעניינת על רפואת חירום, החייאה, בדיקת הכרה, היימליך ועוד.
הסמינר היה חוויתי וחשוב וכלל מבחן מעשי ועיוני בסופו, מה שנותן לתלמידים תעודת מע״ר - מגיש עזרה ראשונה.
ביום רביעי האחרון נערך סמינר מגן דוד אדום בשכבת י׳, הסמינר כלל שבע שעות של למידה מעניינת על רפואת חירום, החייאה, בדיקת הכרה, היימליך ועוד. הסמינר היה חוויתי וחשוב וכלל מבחן מעשי ועיוני בסופו, מה שנותן לתלמידים תעודת מע״ר - מגיש עזרה ראשונה.
אז אולי הגיע הזמן להפסיק לשתוק.

אולי הגיע הזמן להפסיק להתנצל.

אולי הגיע הזמן להכיר במי שאנחנו

אולי הגיע הזמן הפסיק להילחם בעצמנו.

ואני לא מדבר הפעם על הטרדות מיניות, עונש מוות למחבלים או קפיטליזם חזירי.

אז נכון, לשמור על סדר זה חשוב. בסופו של דבר, חייל במערכת צבאית צריך להישמע למפקדו; כשבונים מטוס או בניין צריך לעמוד בתקני סדר ובטיחות מחמירים; שמא יקרה אסון, ומומלץ לארגן את הזמן נכון ככה שלא תפספס את הרכבת האחרונה ותיתקע לשארית הלילה בנהריה. אבל הבעיה מתחילה שהופכים את האמצעי למטרה. אנשים צריכים לזכור, שבסופו של יום, הטבע והעולם בכלל לא מתנהל בדרך של סדר, ואבוי למין האנושי אם הוא כן היה כזה.

כמעט כל ההמצאות החשובות בהיסטוריה האנושית הומצאו בטעות, מבלגן. אם אלכנסדר פלמינג, מפתח האנטיביוטיקה הראשון, היה מסדר את המעבדה שלו כמו שצריך, הוא לא היה מגלה את הפניצילין ואנשים עדיין היו ממשיכים למות בגיל ארבעים מדלקת גרון; 
אם האדם הקדמון היה מסודר ולא הייתה נופלת לו בטעות אבן צור, שיצרה ניצוץ, לא בטוח שהייתי יכול להכין היום חביתה על הכיריים. ואם הדנ"א שלנו היה מתחלק בצורה מסודרת, באין "שגיאות קטנות", קרי מוטציות, לא הייתה מתרחשת האבולוציה וכולנו ככל הנראה עדיין היו חיידקים קטנים באוקיינוס (למרות שלכו תדעו, אולי העולם היה יכול להיות מקום טוב יותר ככה). ובכלל, בלאגן הוא הרבה יותר מאשר שולחן עבודה בלתי מסודר; בלאגן הוא הזרמים התת קרקעיים והגלגל שמסתובב בעולם, שגורם לאימפריות גדולות ליפול, לאנשים זרים להכיר ולהתאהב, שטורף את הקלפים בעולם והופך אותו לטוב יותר בכל יום.

לכן, לבלאגניסטים המושבעים שבינינו, אני קורא לכם היום: חלאס להתנצל על מי שאנחנו! חלאס להתנצל על זה שאין לרובנו מחברות לימודים מסודרות, חלאס להתנצל על זה שהחדרים שלנו לא מסודרים, חלאס להתנצל על זה שמה לעשות, הרבה פעמים אנחנו יכולים להיות יצירתיים הרבה יותר מחבורה של חנונים מרובעים, או ממורים ממורמרים.

נ.ב לכל הסקרנים: בתמונה למעלה מצולם שולחן העבודה במעבדה של לא אחר מאשר אלברט איינשטיין, כמה שעות לאחר מותו.

יהונתן גרנט, י"ב
אז אולי הגיע הזמן להפסיק לשתוק. אולי הגיע הזמן להפסיק להתנצל. אולי הגיע הזמן להכיר במי שאנחנו אולי הגיע הזמן הפסיק להילחם בעצמנו. ואני לא מדבר הפעם על הטרדות מיניות, עונש מוות למחבלים או קפיטליזם חזירי. אז נכון, לשמור על סדר זה חשוב. בסופו של דבר, חייל במערכת צבאית צריך להישמע למפקדו; כשבונים מטוס או בניין צריך לעמוד בתקני סדר ובטיחות מחמירים; שמא יקרה אסון, ומומלץ לארגן את הזמן נכון ככה שלא תפספס את הרכבת האחרונה ותיתקע לשארית הלילה בנהריה. אבל הבעיה מתחילה שהופכים את האמצעי למטרה. אנשים צריכים לזכור, שבסופו של יום, הטבע והעולם בכלל לא מתנהל בדרך של סדר, ואבוי למין האנושי אם הוא כן היה כזה. כמעט כל ההמצאות החשובות בהיסטוריה האנושית הומצאו בטעות, מבלגן. אם אלכנסדר פלמינג, מפתח האנטיביוטיקה הראשון, היה מסדר את המעבדה שלו כמו שצריך, הוא לא היה מגלה את הפניצילין ואנשים עדיין היו ממשיכים למות בגיל ארבעים מדלקת גרון; אם האדם הקדמון היה מסודר ולא הייתה נופלת לו בטעות אבן צור, שיצרה ניצוץ, לא בטוח שהייתי יכול להכין היום חביתה על הכיריים. ואם הדנ"א שלנו היה מתחלק בצורה מסודרת, באין "שגיאות קטנות", קרי מוטציות, לא הייתה מתרחשת האבולוציה וכולנו ככל הנראה עדיין היו חיידקים קטנים באוקיינוס (למרות שלכו תדעו, אולי העולם היה יכול להיות מקום טוב יותר ככה). ובכלל, בלאגן הוא הרבה יותר מאשר שולחן עבודה בלתי מסודר; בלאגן הוא הזרמים התת קרקעיים והגלגל שמסתובב בעולם, שגורם לאימפריות גדולות ליפול, לאנשים זרים להכיר ולהתאהב, שטורף את הקלפים בעולם והופך אותו לטוב יותר בכל יום. לכן, לבלאגניסטים המושבעים שבינינו, אני קורא לכם היום: חלאס להתנצל על מי שאנחנו! חלאס להתנצל על זה שאין לרובנו מחברות לימודים מסודרות, חלאס להתנצל על זה שהחדרים שלנו לא מסודרים, חלאס להתנצל על זה שמה לעשות, הרבה פעמים אנחנו יכולים להיות יצירתיים הרבה יותר מחבורה של חנונים מרובעים, או ממורים ממורמרים. נ.ב לכל הסקרנים: בתמונה למעלה מצולם שולחן העבודה במעבדה של לא אחר מאשר אלברט איינשטיין, כמה שעות לאחר מותו. יהונתן גרנט, י"ב
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TStudio.purim_tzafit
כבר הורדתם את האפליקציה הרשמית של פורים 2018⁉⁉⁉⁉
אם לא רוצו לחנות ה- *GOOGLE* play 🎉😱🎉😱🎉😱🎉 〰לא לבעלי אייפון〰
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TStudio.purim_tzafit כבר הורדתם את האפליקציה הרשמית של פורים 2018⁉⁉⁉⁉ אם לא רוצו לחנות ה- *GOOGLE* play 🎉😱🎉😱🎉😱🎉 〰לא לבעלי אייפון〰
תבור, כוכב ובלוז (ואולי היו עוד כיתות),
זה הזמן לומר שלום לכתלים שראו הכול....
תבור, כוכב ובלוז (ואולי היו עוד כיתות), זה הזמן לומר שלום לכתלים שראו הכול....
היום זה קורה!! 🎁🎉🎈
מסיבת גו״צ בצפית! הסעות יוצאות מהיישובים ב-19:15 וחוזרות ב22:30.
היום זה קורה!! 🎁🎉🎈 מסיבת גו״צ בצפית! הסעות יוצאות מהיישובים ב-19:15 וחוזרות ב22:30.
היום נסעו נבחרת בנות מכיתה י׳ לתחרות אתלטיקה קלה שהתקיימה בבאר שבע. הנבחרת שמונה כ-11 בנות, הגיעה להישגים מרשימים וקטפה 9 מדליות ומקום שני כולל, על המקצים:
ריצת 100 מ׳- מקום שלישי (תמר פרן)
ריצת 800 מ׳- מקום שני (נעה לומברוזו)
זריקת כדור ברזל- מקום שלישי (נועה בולר), מקום ראשון (זוהר ענבר)
קפיצה לגובה- מקום ראשון (מעיין מלכה)
מרוץ שליחים- מקום ראשון (נעם אשל, מיקה עוז סתר, נעה לומברוזו, תמר פרן) כל הכבוד לכולן!💪🏽
היום נסעו נבחרת בנות מכיתה י׳ לתחרות אתלטיקה קלה שהתקיימה בבאר שבע. הנבחרת שמונה כ-11 בנות, הגיעה להישגים מרשימים וקטפה 9 מדליות ומקום שני כולל, על המקצים: ריצת 100 מ׳- מקום שלישי (תמר פרן) ריצת 800 מ׳- מקום שני (נעה לומברוזו) זריקת כדור ברזל- מקום שלישי (נועה בולר), מקום ראשון (זוהר ענבר) קפיצה לגובה- מקום ראשון (מעיין מלכה) מרוץ שליחים- מקום ראשון (נעם אשל, מיקה עוז סתר, נעה לומברוזו, תמר פרן) כל הכבוד לכולן!💪🏽
בימים שני (29/1) ושלישי (30/1) עברה שכבה י׳ סמינר אסקפיזם בכיתות.

המילה אסקפיזם נובע מהלעז אסקייפ (לברוח), ופירוש המונח הוא הסחת דעת נפשית, במטרה ״לברוח״ ממצבים שנתפסים מלחיצים ולא נעימים במציאות היומיומית. 
למונח זה משמעויות נרחבות אך אצלנו ביום הראשון בחרו דווקא להתמקד בהשפעות החברתיות שלנו אחד על השני: איך בני נוער רבים בוחרים במקום להתמודד כנגד החברה במצבים שלא מתאימים להם, לברוח אל הטלפונים שלנו ואיך כל התקשורת היומיומית שלנו מבוססת על המכשיר הזה. בנוסף דיברו איתנו על הבריחה לצריכת אלכוהול ואפילו לסמים. 
יום למחרת הייתה לנו הרצאה מאת אחד מבוגרי צפית שגר בעברו בקיבוץ חצור; על מהלך חייו כבן נוער ובהתמקדות על ״הבריחה״ שהייתה התמכרות לסמים. בניגוד להרצאות רבות אחרות שהיו לנו, במקום להתמקד בלמה לקחת סמים זה רע ולמה לא כדאי לנו, בהרצאה זאת דווקא התמקדנו במה קורה אם כן תבחר לצרוך חומרים אלה ועל ההשלכות החמורות שבאות בעקבות זה. 
בעיניי מהות ההרצאה לא הייתה רק להטיף לנו מוסר לא לצרוך סמים אלא האדישות שמתפתחת אצל אנשים אחד לשני שנובעת מהצורך להיטמע בחברה ולהרגיש חלק ממשהו. לכן, הם מתעלמים מסימני אזהרה ברורים המופיעים אצל חבריהם, רק להיות שייך, לא להתבלט לרעה, לא להיות שונה. דבר זה מעמיד אותם בסיכון כזה שאפילו ההיסטוריה הוכיחה לא פעם, שלמרות שכל פעם אנשים חושבים שלמדו מטעויות העבר ושדבר כזה לא יחזור, הרצון העז להיות חלק מן החברה מערפל את שיקול דעת  ויוצר כזאת אדישות שמובילה להתמכרויות, פשיעה ואף מלחמות. 
לאותו מרצה שבא אלינו היה מזל מאחר וכאשר הוא השתחרר מהמוסד לגמילה בו שהה עקב ההתפרעויות שעולל, הוא החליט לשנות את חייו, להיגמל מהסמים ולהתחיל לערוך הרצאות בבתי ספר על סיפור חייו והתחנות שעבר. 
לא לכל האנשים היכולת לעשות כזה מהפך בחיים בכוחות עצמם לאחר שנקלעו לצרות, והדרך היחידה לשנות את הסיכויים למען אלה היא להיות החזקים בסיפור ולעצור את האדישות, את הפחד לצאת כנגד החברה ואת הלחץ החברתי שמופעל על אנשים. לקום ולהגיד שלא מתאים לי לעשות זאת למרות שכל החברים שלי עושים את זה, לקבל את אותם אנשים שכל כך מפחדים להגיע לשולי החברה, וזה בשביל להפוך את הסביבה שלנו למקום שאפשר להרגיש בו ביטחון וקבלה.
נעה לומברוזו י׳
בימים שני (29/1) ושלישי (30/1) עברה שכבה י׳ סמינר אסקפיזם בכיתות. המילה אסקפיזם נובע מהלעז אסקייפ (לברוח), ופירוש המונח הוא הסחת דעת נפשית, במטרה ״לברוח״ ממצבים שנתפסים מלחיצים ולא נעימים במציאות היומיומית. למונח זה משמעויות נרחבות אך אצלנו ביום הראשון בחרו דווקא להתמקד בהשפעות החברתיות שלנו אחד על השני: איך בני נוער רבים בוחרים במקום להתמודד כנגד החברה במצבים שלא מתאימים להם, לברוח אל הטלפונים שלנו ואיך כל התקשורת היומיומית שלנו מבוססת על המכשיר הזה. בנוסף דיברו איתנו על הבריחה לצריכת אלכוהול ואפילו לסמים. יום למחרת הייתה לנו הרצאה מאת אחד מבוגרי צפית שגר בעברו בקיבוץ חצור; על מהלך חייו כבן נוער ובהתמקדות על ״הבריחה״ שהייתה התמכרות לסמים. בניגוד להרצאות רבות אחרות שהיו לנו, במקום להתמקד בלמה לקחת סמים זה רע ולמה לא כדאי לנו, בהרצאה זאת דווקא התמקדנו במה קורה אם כן תבחר לצרוך חומרים אלה ועל ההשלכות החמורות שבאות בעקבות זה. בעיניי מהות ההרצאה לא הייתה רק להטיף לנו מוסר לא לצרוך סמים אלא האדישות שמתפתחת אצל אנשים אחד לשני שנובעת מהצורך להיטמע בחברה ולהרגיש חלק ממשהו. לכן, הם מתעלמים מסימני אזהרה ברורים המופיעים אצל חבריהם, רק להיות שייך, לא להתבלט לרעה, לא להיות שונה. דבר זה מעמיד אותם בסיכון כזה שאפילו ההיסטוריה הוכיחה לא פעם, שלמרות שכל פעם אנשים חושבים שלמדו מטעויות העבר ושדבר כזה לא יחזור, הרצון העז להיות חלק מן החברה מערפל את שיקול דעת ויוצר כזאת אדישות שמובילה להתמכרויות, פשיעה ואף מלחמות. לאותו מרצה שבא אלינו היה מזל מאחר וכאשר הוא השתחרר מהמוסד לגמילה בו שהה עקב ההתפרעויות שעולל, הוא החליט לשנות את חייו, להיגמל מהסמים ולהתחיל לערוך הרצאות בבתי ספר על סיפור חייו והתחנות שעבר. לא לכל האנשים היכולת לעשות כזה מהפך בחיים בכוחות עצמם לאחר שנקלעו לצרות, והדרך היחידה לשנות את הסיכויים למען אלה היא להיות החזקים בסיפור ולעצור את האדישות, את הפחד לצאת כנגד החברה ואת הלחץ החברתי שמופעל על אנשים. לקום ולהגיד שלא מתאים לי לעשות זאת למרות שכל החברים שלי עושים את זה, לקבל את אותם אנשים שכל כך מפחדים להגיע לשולי החברה, וזה בשביל להפוך את הסביבה שלנו למקום שאפשר להרגיש בו ביטחון וקבלה. נעה לומברוזו י׳
היום הסתיימה משלחת חילופי תלמידים בין ישראל וגרמניה שבה השתתפו שמונה תלמידים מי"ב בצפית ושמונה מתיכון במרקטאוברדורף (עיירה בווארית קטנה ליד מינכן).
זאת השנה ה24 למשלחת הזו ובגלל ששנה הבאה חוגגים 25 שנה למשלחת למדנו הרבה על איך היא קמה וכמה היה צריך להלחם על קיומה (בכל זאת ישראל היא לא המקום הכי אטרקטיבי מבחינת ביטחון).
אין דרך לתאר בשלמות את החוויה המטורפת שחווינו , אינספור זיכרונות טובים שאני בטוחה שישארו איתי, מהמדבר בישראל ועד השלג באלפים של גרמניה, זרים שהפכו לחברים קרובים , ומכרים מהשכבה שהפכו לקבוצה שהיא כמעט משפחה שנייה, אני מאחלת לברי המזל שיבחרו שנה הבאה שתהיה להם חוויה טובה כמו שלנו הייתה 
ספיר חייטי
היום הסתיימה משלחת חילופי תלמידים בין ישראל וגרמניה שבה השתתפו שמונה תלמידים מי"ב בצפית ושמונה מתיכון במרקטאוברדורף (עיירה בווארית קטנה ליד מינכן). זאת השנה ה24 למשלחת הזו ובגלל ששנה הבאה חוגגים 25 שנה למשלחת למדנו הרבה על איך היא קמה וכמה היה צריך להלחם על קיומה (בכל זאת ישראל היא לא המקום הכי אטרקטיבי מבחינת ביטחון). אין דרך לתאר בשלמות את החוויה המטורפת שחווינו , אינספור זיכרונות טובים שאני בטוחה שישארו איתי, מהמדבר בישראל ועד השלג באלפים של גרמניה, זרים שהפכו לחברים קרובים , ומכרים מהשכבה שהפכו לקבוצה שהיא כמעט משפחה שנייה, אני מאחלת לברי המזל שיבחרו שנה הבאה שתהיה להם חוויה טובה כמו שלנו הייתה ספיר חייטי
עד כמה אפשר לפלוש לפרטיות?
לדעתי זה לא אתי לרדוף אחרי אישיות מסוימת של בן אדם רק בגלל שהוא לא מסכים עם הדעות הפוליטיות שלך, או הוא אשת איש ציבור חשוב במדינתנו הקטנה. 
לפרסם הקלטה לפני 9 שנים של בן אדם באמצע התמוטטות עצבים זה בדיוק מה שהימין מכנה ״פייק ניוז״. לא שאני איש ימין או שמאל קיצוני, אבל כאן יש באמת בעיה של אובססיות מצד פוליטי לגרום לכך שהשלטון הנוכחי ייפול.
עד כמה אפשר לפלוש לפרטיות? לדעתי זה לא אתי לרדוף אחרי אישיות מסוימת של בן אדם רק בגלל שהוא לא מסכים עם הדעות הפוליטיות שלך, או הוא אשת איש ציבור חשוב במדינתנו הקטנה. לפרסם הקלטה לפני 9 שנים של בן אדם באמצע התמוטטות עצבים זה בדיוק מה שהימין מכנה ״פייק ניוז״. לא שאני איש ימין או שמאל קיצוני, אבל כאן יש באמת בעיה של אובססיות מצד פוליטי לגרום לכך שהשלטון הנוכחי ייפול.
היום השתתפנו בפרוייקט "ערבין זה לזה" - מפגש עם ילדים בכיתה ט' מצפית יחד עםבביה"ס ברמלה במטרה לפתוח "צוהר" לחברה הישראלית. קצת מהחוויה:
היום לפני שנפגשנו עם התלמידים מרמלה, עלו לי כל מיני מחשבות על התלמידים ועל המפגש שלנו איתם. בגלל כל מיני סטיגמות ודיעות קדומות שנקבעו על סמך כלום .. הייתי בטוחה שהמפגש יהיה משעמם ויבש, שלא יהיו לנו נושאי שיחה משותפים ורק נרצה שייגמר כבר .
ואחרי קצת זמן שלנו יחד, הכרנו אחד את השני ונפתחנו. השיחות איתם היו מעניינות מאוד ומצחיקות .
ואני טעיתי. היו לנו די הרבה דברים לדבר עליהם יחד והיה מפגש מוצלח ביותר. 
אני מקווה שימשיכו עם הפרויקט הזה, כדי שלעוד אנשים תהיה ההזדמנות לעבור את החוויה הזאת. 
עידן טבק, ט'6
היום השתתפנו בפרוייקט "ערבין זה לזה" - מפגש עם ילדים בכיתה ט' מצפית יחד עםבביה"ס ברמלה במטרה לפתוח "צוהר" לחברה הישראלית. קצת מהחוויה: היום לפני שנפגשנו עם התלמידים מרמלה, עלו לי כל מיני מחשבות על התלמידים ועל המפגש שלנו איתם. בגלל כל מיני סטיגמות ודיעות קדומות שנקבעו על סמך כלום .. הייתי בטוחה שהמפגש יהיה משעמם ויבש, שלא יהיו לנו נושאי שיחה משותפים ורק נרצה שייגמר כבר . ואחרי קצת זמן שלנו יחד, הכרנו אחד את השני ונפתחנו. השיחות איתם היו מעניינות מאוד ומצחיקות . ואני טעיתי. היו לנו די הרבה דברים לדבר עליהם יחד והיה מפגש מוצלח ביותר. אני מקווה שימשיכו עם הפרויקט הזה, כדי שלעוד אנשים תהיה ההזדמנות לעבור את החוויה הזאת. עידן טבק, ט'6