an online Instagram web viewer
  • istveganeats
    🌿🍴🍷🐾
    @istveganeats

Images by istveganeats

Otantik olmaktan epey uzakta misolu ramen çorbası. Hem pratik hem de lezzetli olduğu için her gün yiyebilirim 🍜
Quick miso ramen with tofu and dried mushrooms. Recipe from @hotforfood
Otantik olmaktan epey uzakta misolu ramen çorbası. Hem pratik hem de lezzetli olduğu için her gün yiyebilirim 🍜 Quick miso ramen with tofu and dried mushrooms. Recipe from @hotforfood
xSay2
Geçenlerde @burchinella ile görüştüğümüzde farkettim ki bu hesapta Zencefil’den hiç bahsetmemişim. Özellikle Beyoğlu’nda vegan mekanların azalmasından sonra sık gider oldum. Her zaman vegan çeşitlerinin bulunması açısından kurtarıcı oluyor. Mercimekli Halep dolması ve zencefilli birası favorim👍

#tb last week from @zencefilbeyoglu. I’ve heard they’re one of the oldest veggie restaurants in Istanbul. Hope they will always be there, because I love the vegan options (and the cozy feeling). #istanbulvegan #zencefilbeyoglu #vegan #vejetaryen #vejetaryencafe
Geçenlerde @burchinella ile görüştüğümüzde farkettim ki bu hesapta Zencefil’den hiç bahsetmemişim. Özellikle Beyoğlu’nda vegan mekanların azalmasından sonra sık gider oldum. Her zaman vegan çeşitlerinin bulunması açısından kurtarıcı oluyor. Mercimekli Halep dolması ve zencefilli birası favorim👍 #tb  last week from @zencefilbeyoglu. I’ve heard they’re one of the oldest veggie restaurants in Istanbul. Hope they will always be there, because I love the vegan options (and the cozy feeling). #istanbulvegan  #zencefilbeyoglu  #vegan  #vejetaryen  #vejetaryencafe 
Bugünün kahvaltısı sebzeli ve @eatvappy #vegan sucuklu tofu scramble😌
I love adding tofu to every meal! Tofu scramble with vegan sucuk and (again) smoked tofu.
Bugünün kahvaltısı sebzeli ve @eatvappy #vegan  sucuklu tofu scramble😌 I love adding tofu to every meal! Tofu scramble with vegan sucuk and (again) smoked tofu.
Pek doyurucu #vegan burger ve şekil patatesler. Fotoğrafta gözüktüğünden daha lezzetli.
.
🍔
Vegan burger made of mushroom and chickpeas. From @bina.moda
Pek doyurucu #vegan  burger ve şekil patatesler. Fotoğrafta gözüktüğünden daha lezzetli. . 🍔 Vegan burger made of mushroom and chickpeas. From @bina.moda
Kakaolu ve fıstık ezmeli fincan keki🥜Mikrodalgaya uygun bir kupa bulamadığım için cam kase kullandım ama ne yapalım, önemli olan sunumu değil lezzeti🤷‍♀️ mi?

Tarif: 
1/4 kap un, 1/4 kap şeker, 2 yemek kaşığı toz kakao, biraz kabartma tozu, 2 yemek kaşığı bitkisel yağ, 4 yemek kaşığı bitkisel süt (ya da su). Bütün malzemeler birbirine karıştırılır. Üzerine bir kaşık ya da her ne kadar istiyorsanız fıstık ezmesi konulur. Mikrodalgaya atılır. Benimki 2-3 dakikada pişirdi ama herkesin fırını farklı oluyor. Normal fırında yaklaşık 15 dakika tutulabilir sanıyorum, hiç denemedim.
🌱🌱🌱 I’ve been super lazy lately. Sometimes all I have for dinner is a simple mug cake with coconut cream on top. (Recipe from @richbitchcooking)
Kakaolu ve fıstık ezmeli fincan keki🥜Mikrodalgaya uygun bir kupa bulamadığım için cam kase kullandım ama ne yapalım, önemli olan sunumu değil lezzeti🤷‍♀️ mi? Tarif: 1/4 kap un, 1/4 kap şeker, 2 yemek kaşığı toz kakao, biraz kabartma tozu, 2 yemek kaşığı bitkisel yağ, 4 yemek kaşığı bitkisel süt (ya da su). Bütün malzemeler birbirine karıştırılır. Üzerine bir kaşık ya da her ne kadar istiyorsanız fıstık ezmesi konulur. Mikrodalgaya atılır. Benimki 2-3 dakikada pişirdi ama herkesin fırını farklı oluyor. Normal fırında yaklaşık 15 dakika tutulabilir sanıyorum, hiç denemedim. 🌱🌱🌱 I’ve been super lazy lately. Sometimes all I have for dinner is a simple mug cake with coconut cream on top. (Recipe from @richbitchcooking)
Vegan omlet karışımını çok sordunuz. Birkaç kez denedikten sonra iki çift laf edelim bakalım. Kıvamını tutturmak biraz zor. Ambalajdaki ölçüye göre fazla koyu bir kıvam oluşuyor. Kafanıza göre su koyarsanız asla pişmiyor ve çiğ kalıyor. Ben karışıma 10 kaşık su katarak arayı buldum. Sebzelerle güzel olabilir. İlk denemede çöpe gittikleri için burada sade halini paylaşıyorum. Görünüşü omlete çok benzese de tadı krep gibi. Yapımı daha kolay olacağı için orjinal krep ya da nohut unlu vegan omlet yapmayı tercih ederim. 🌱
This is the new vegan and gluten free omelette mix. I tried it out several times but found it hard to work with. Still prefer a regular pancake or chickpea omelette for a fancy breakfast.
Vegan omlet karışımını çok sordunuz. Birkaç kez denedikten sonra iki çift laf edelim bakalım. Kıvamını tutturmak biraz zor. Ambalajdaki ölçüye göre fazla koyu bir kıvam oluşuyor. Kafanıza göre su koyarsanız asla pişmiyor ve çiğ kalıyor. Ben karışıma 10 kaşık su katarak arayı buldum. Sebzelerle güzel olabilir. İlk denemede çöpe gittikleri için burada sade halini paylaşıyorum. Görünüşü omlete çok benzese de tadı krep gibi. Yapımı daha kolay olacağı için orjinal krep ya da nohut unlu vegan omlet yapmayı tercih ederim. 🌱 This is the new vegan and gluten free omelette mix. I tried it out several times but found it hard to work with. Still prefer a regular pancake or chickpea omelette for a fancy breakfast.
Tatlı içelim yeni yıla tatlı girelim diye sıcak çikolata yaptım. İçine (ve üzerine) konserve hindistan cevizi sütü kreması katınca çok güzel oluyormuş. Biraz da Baileys kattım. Badem sütlü #vegan versiyonunu Berlin @veganz’dan almıştım. Keşke Türkiye’de de bulabilsek🙏 @macrocentertr ve her ne kadar alkol satmasa da @vegandukkan bu işe bir el atsa ne güzel olurdu...
❄️❄️❄️
Feeling cosy for the last evening of 2017. Hot chocolate instantly brightens my mood. I added a little bit of #veganBaileys Wish we could have it here in Istanbul🙏
Tatlı içelim yeni yıla tatlı girelim diye sıcak çikolata yaptım. İçine (ve üzerine) konserve hindistan cevizi sütü kreması katınca çok güzel oluyormuş. Biraz da Baileys kattım. Badem sütlü #vegan  versiyonunu Berlin @veganz’dan almıştım. Keşke Türkiye’de de bulabilsek🙏 @macrocentertr ve her ne kadar alkol satmasa da @vegandukkan bu işe bir el atsa ne güzel olurdu... ❄️❄️❄️ Feeling cosy for the last evening of 2017. Hot chocolate instantly brightens my mood. I added a little bit of #veganBaileys  Wish we could have it here in Istanbul🙏
Kahvaltıda amaranth müsliyi denedim. Granolaya güzel bir alternatif. Paketinde #vegan logosu var. 
Taking a break from granola and trying out the new vegan amaranth muesli.
Kahvaltıda amaranth müsliyi denedim. Granolaya güzel bir alternatif. Paketinde #vegan  logosu var. Taking a break from granola and trying out the new vegan amaranth muesli.
@vi_istanbul lavantalı #raw #vegan cheesecake çok güzel👏 
Lavender cheesecake and almond milk latte from @vi_istanbul. You can find many delicious raw desserts here.
@vi_istanbul lavantalı #raw  #vegan  cheesecake çok güzel👏 Lavender cheesecake and almond milk latte from @vi_istanbul. You can find many delicious raw desserts here.
Humus, mantar & tempeh bagel, raw avokado pie @veganz 
#veganberlin #veganz 
#vegansofig
Mantarı özlemişim, hazır mevsimi gelmişken farklı çeşitlerinden de almaya kararlıyım 🍄 
#Quinoa with mushrooms & greens.
Mantarı özlemişim, hazır mevsimi gelmişken farklı çeşitlerinden de almaya kararlıyım 🍄 #Quinoa  with mushrooms & greens.
Helvetia’ya uğramayalı çok olmuş. Kapanmadığını, hala tıkabasa dolu olduğunu görmek güzel😌
🌱
It’s been a long time since my last visit to Helvetia. Still my favorite place in the neighborhood👌
Helvetia’ya uğramayalı çok olmuş. Kapanmadığını, hala tıkabasa dolu olduğunu görmek güzel😌 🌱 It’s been a long time since my last visit to Helvetia. Still my favorite place in the neighborhood👌
Vegan fıstık ezmeli kurabiye deneyleri yaptığım dönemden #tb Klasik un kurabiyelerinde sıvı yağ kullanırken hiç sorun yaşamadım ama bazı tarifler vegan margarinsiz olmuyor gibi 🤔 Bunu bir şekilde tutturmuşum ama hatırlamıyorum. Hele ki içi yumuşak dışı kıtır bir kıvam yakalarsam tarifini burada da paylaşırım!
🍪 
#tb the time I was testing peanut butter & chocolate chip cookie recipes. Almost all of them require vegan margarine which we don’t have access yet in Turkey. I was able to make it after trying several times. The recipe was so random that I can’t remember how it worked. But I’m determined to find the best recipe out there💪 Any suggestions?
Vegan fıstık ezmeli kurabiye deneyleri yaptığım dönemden #tb  Klasik un kurabiyelerinde sıvı yağ kullanırken hiç sorun yaşamadım ama bazı tarifler vegan margarinsiz olmuyor gibi 🤔 Bunu bir şekilde tutturmuşum ama hatırlamıyorum. Hele ki içi yumuşak dışı kıtır bir kıvam yakalarsam tarifini burada da paylaşırım! 🍪 #tb  the time I was testing peanut butter & chocolate chip cookie recipes. Almost all of them require vegan margarine which we don’t have access yet in Turkey. I was able to make it after trying several times. The recipe was so random that I can’t remember how it worked. But I’m determined to find the best recipe out there💪 Any suggestions?
Vegan buddha bowl @kase.no16 
#istanbulvegan ‬#kaseno16
Bugünkü kahvaltıya @vegan.bakkal’dan aldığım @eatvappy vegan sucuklar teşrif etti 👌Evdeki hepçil birey de beğendi, not düşeyim. Tekrar aldığımda tost ve tofu scramble ile deneyeceğim.
🌱
@eatvappy does a spot on #vegansucuk. Even non-vegans like it. Definitely want to try again!
Bugünkü kahvaltıya @vegan.bakkal’dan aldığım @eatvappy vegan sucuklar teşrif etti 👌Evdeki hepçil birey de beğendi, not düşeyim. Tekrar aldığımda tost ve tofu scramble ile deneyeceğim. 🌱 @eatvappy does a spot on #vegansucuk . Even non-vegans like it. Definitely want to try again!
Madem evde hindistan cevizi sütü ve vegan tavuk var, köri yapayım dedim. Sosu iyi fotoğraflayamasam da gayet bol oldu.
🍚
Vegan "chicken" curry with basmati rice.
Madem evde hindistan cevizi sütü ve vegan tavuk var, köri yapayım dedim. Sosu iyi fotoğraflayamasam da gayet bol oldu. 🍚 Vegan "chicken" curry with basmati rice.
Raw vegan lasagne & vegetable curry @flaxandkale 
#vegansofig #veganbarcelona #flaxandkale
@unibblecom atıştırmalıklar 👌 Hepsi vegan, raw. Küçük kavanozlara koydum, acıkınca birkaç lokma atmak için yanımda taşıyorum. Özellikle limonluyu pek sevdim🍋 Granolasını da merak ediyorum, en yakın zamanda deneyeceğim! 🌱
#Rawvegan snacks from @unibblecom. Perfect for carrying around for a quick bite. Lemon macaroons are my favourite 👍 
#unibblecom
@unibblecom atıştırmalıklar 👌 Hepsi vegan, raw. Küçük kavanozlara koydum, acıkınca birkaç lokma atmak için yanımda taşıyorum. Özellikle limonluyu pek sevdim🍋 Granolasını da merak ediyorum, en yakın zamanda deneyeceğim! 🌱 #Rawvegan  snacks from @unibblecom. Perfect for carrying around for a quick bite. Lemon macaroons are my favourite 👍 #unibblecom