an online Instagram web viewer
 • aileterapisti
  istanbul aile evlilik terapist
  @aileterapisti

Images by aileterapisti

#Öğrenilmiş #Çaresizlik!
İnsanın yapabileceği bazı şeyleri yapamayacağına inanması, bir işi yapmaya teşebbüs ederken cesaretinin kırılması, kişinin #başarısız olmasına #neden olur. #Kendine güvenini yitirdiği için de gelecekte de o işi başaramaz. Acaba çocuklarımızın başarısız olmasında: “Sen bunu yapamazsın.”, “Bunu başaramazsın.” , “Sen kim onu yapmak #kim.”, “Zaten sen bundan fazla ileri gidemezsin.” gibi sözlerimiz etkili olmamış mıdır, dersiniz.
#Olumsuz #düşünen insanları duymayın. Bu şekilde düşünen insanlara kulaklarınızı tıkayın, sağır olun.Çünkü bu gibi insanlar sizin ümitlerinizi, hayallerinizi, gelebilecek başarılarınızı, kısaca geleceğinizi çalarlar. Bu gibi #sözler #ailede, okulda, işyerinde, hayatın her alanında bizim davranışlarımızı kısıtlar.
Öğrenilmiş çaresizlikle ilgili olarak #hayvanlar üzerinde yapılmış bazı ilginç deneyleri sizlerle paylaşmak isterim.
KÜÇÜK BALIKLARI YİYEMEYEN KÖPEKBALIĞI
Araştırmacılar bir köpekbalığını oda büyüklüğündeki bir #cam bölmeye koymuşlar. Cam bölmenin diğer tarafında da #balıklar var. Köpekbalığı ne tarafa gitse cam bölmeye çarpmış. Bir süre sonra cam bölmeye çarpmamayı öğrenmiş.Çünkü ne kadar uğraştıysa da diğer taraftaki balıklara ulaşamamış. #Köpekbalığı 21.günden sonra cam bölmelere hiç çarpmamayı öğrenmiş. Bunun üzerine cam bölmeyi çıkarmışlar. Köpekbalığı oralı bile olmamış. Kendisinin sadece o bölme alanına kadar yüzebileceğini sanıyormuş. Artık diğer balıkları yiyemeyeceğini anlamış ve balıklara dokunamamış. Çünkü köpekbalığı çaresizliği öğrenmiş.
ZIPLAYAN PİRELER
Öğrenilmiş çaresizlikle ilgili #psikologlar bir pire deneyi yaparlar. Pirenin ne kadar zıpladığını ölçerler ve 50 cm zıpladığını görürler. Pireyi yüksekliği 30 cm olan cam kavanoza koyarlar. Kavanozun ağzını kapatırlar.Kavanozun altından ısıtırlar.Pire ısındıkça zıplar ve zıpladıkça kapağa çarpar. Bir süre sonra pire kapağa çarpmamak için 29 cm sıçrar, düşer.Ama kapağa çarpmaz. Pire bunu #alışkanlık haline getirdikten sonra kavanozun kapağını açarlar. Pire hala 29 cm sıçrıyor.Halbuki eskiden 50 cm sıçrardı. Pire bu deneyle 29 cm’ den fazla sıçrayamayacağını öğrenir.
#Dr #Ekrem #Culfa #telefon 05057675885
#Aile #Evlilik #Cift #Danismani
#Öğrenilmiş  #Çaresizlik ! İnsanın yapabileceği bazı şeyleri yapamayacağına inanması, bir işi yapmaya teşebbüs ederken cesaretinin kırılması, kişinin #başarısız  olmasına #neden  olur. #Kendine  güvenini yitirdiği için de gelecekte de o işi başaramaz. Acaba çocuklarımızın başarısız olmasında: “Sen bunu yapamazsın.”, “Bunu başaramazsın.” , “Sen kim onu yapmak #kim .”, “Zaten sen bundan fazla ileri gidemezsin.” gibi sözlerimiz etkili olmamış mıdır, dersiniz. #Olumsuz  #düşünen  insanları duymayın. Bu şekilde düşünen insanlara kulaklarınızı tıkayın, sağır olun.Çünkü bu gibi insanlar sizin ümitlerinizi, hayallerinizi, gelebilecek başarılarınızı, kısaca geleceğinizi çalarlar. Bu gibi #sözler  #ailede , okulda, işyerinde, hayatın her alanında bizim davranışlarımızı kısıtlar. Öğrenilmiş çaresizlikle ilgili olarak #hayvanlar  üzerinde yapılmış bazı ilginç deneyleri sizlerle paylaşmak isterim. KÜÇÜK BALIKLARI YİYEMEYEN KÖPEKBALIĞI Araştırmacılar bir köpekbalığını oda büyüklüğündeki bir #cam  bölmeye koymuşlar. Cam bölmenin diğer tarafında da #balıklar  var. Köpekbalığı ne tarafa gitse cam bölmeye çarpmış. Bir süre sonra cam bölmeye çarpmamayı öğrenmiş.Çünkü ne kadar uğraştıysa da diğer taraftaki balıklara ulaşamamış. #Köpekbalığı  21.günden sonra cam bölmelere hiç çarpmamayı öğrenmiş. Bunun üzerine cam bölmeyi çıkarmışlar. Köpekbalığı oralı bile olmamış. Kendisinin sadece o bölme alanına kadar yüzebileceğini sanıyormuş. Artık diğer balıkları yiyemeyeceğini anlamış ve balıklara dokunamamış. Çünkü köpekbalığı çaresizliği öğrenmiş. ZIPLAYAN PİRELER Öğrenilmiş çaresizlikle ilgili #psikologlar  bir pire deneyi yaparlar. Pirenin ne kadar zıpladığını ölçerler ve 50 cm zıpladığını görürler. Pireyi yüksekliği 30 cm olan cam kavanoza koyarlar. Kavanozun ağzını kapatırlar.Kavanozun altından ısıtırlar.Pire ısındıkça zıplar ve zıpladıkça kapağa çarpar. Bir süre sonra pire kapağa çarpmamak için 29 cm sıçrar, düşer.Ama kapağa çarpmaz. Pire bunu #alışkanlık  haline getirdikten sonra kavanozun kapağını açarlar. Pire hala 29 cm sıçrıyor.Halbuki eskiden 50 cm sıçrardı. Pire bu deneyle 29 cm’ den fazla sıçrayamayacağını öğrenir. #Dr  #Ekrem  #Culfa  #telefon  05057675885 #Aile  #Evlilik  #Cift  #Danismani 
xSay2
28 Şubat 2018 Çarşamba Günü #MyLife #Psikoterapi Merkezinde #Grup #Terapisi Yapılacaktır. 10 kisi ile sınırlıdır #Yer: #Üsküdar #Marmaray #istanbul Saat: 14:00 Grup #Terapisti: #Prof. #Dr. #Isak #Pardo #Ücret: Kişi ve #Seans başı 50 TL nakit, 70 TL K.Kart, Organizatörler: #Psikolog #Barış #Yılmaz #İlkin #Sulutaş 
#Asistan: Hulya ve Sevgi hanımlar
#Kayit #Tel 05447243650dir
Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok görüyorsunuz 😂😂 #Danisan: Neden bana çektirdiği onca acıya rağmen onu özlüyorum, hâlâ kalbimden çıkarıp atamıyorum iliski uzmanim?
#Danisman: Belki onu değil ama ilişkinizde onunla hissettiğin güzel duyguları özlüyorsundur; 
ait olmak, değer görmek, tercih edilmek, sevilmek gibi...
Bu Alemde Bir #iliski Koçu Olmalı Hemen Her İnsanın
#Dr #Ekrem #Culfa 
https://www.antoloji.com/su-alemde-bir-yasam-kocu-olmali-hemen-her-insanin-siiri/
Hedeflerini rahatça kahve keyfince paylaşabildiğin,
Seni #objektif dinleyebilen, olumlu yönlendirebilen,
Yeri gelince bir #arkadaş,sıcak bir dost gibi olabilen,
Adeta bir #bilge ustalığında #çözüm yolları üretebilen
***
Yaşama adeta yeniden #merhaba dedirtebilen,
Sıkıntıları, sorunları yenmesini öğretebilen,
Günü gelince bir #kariyer koçu, #eğitim koçu, usta bir #öğretmen,
Bir gök kuşağı senfonisiyle #mutlu yaşam #ödevleri verebilen
***
Bir Yaşam Koçu  olmalı insanın, #farkındalık sağlayan,
#İçgörü kazandırarak #lego tarzında hayatı yeniden yorumlamamızı sağlayan
Yerdeki çamurdan çok, gökteki yıldızlara selam çakmamıza yardımcı olan,
Danışanına yoldaki trafik işaretleri gibi yoldaş, sırdaş, #danışman olabilen
***
Bu #Şiir işini hakkıyla yapan tüm #aile danışmanı, aile danışmanları, psikolog, #psikologlar, #pedagog, pedagoglar, yaşam koçu, yaşam #koçları, #psikoterapistler ve #psikiyatristler'e ithaf olunur.
Yaşam #Koçu #İletişim #Telefonu 0544 724 36 50
Görüyorsunuz anlatmaya gerek yok görüyorsunuz 😂😂 #Danisan : Neden bana çektirdiği onca acıya rağmen onu özlüyorum, hâlâ kalbimden çıkarıp atamıyorum iliski uzmanim? #Danisman : Belki onu değil ama ilişkinizde onunla hissettiğin güzel duyguları özlüyorsundur; ait olmak, değer görmek, tercih edilmek, sevilmek gibi... Bu Alemde Bir #iliski  Koçu Olmalı Hemen Her İnsanın #Dr  #Ekrem  #Culfa  https://www.antoloji.com/su-alemde-bir-yasam-kocu-olmali-hemen-her-insanin-siiri/ Hedeflerini rahatça kahve keyfince paylaşabildiğin, Seni #objektif  dinleyebilen, olumlu yönlendirebilen, Yeri gelince bir #arkadaş ,sıcak bir dost gibi olabilen, Adeta bir #bilge  ustalığında #çözüm  yolları üretebilen *** Yaşama adeta yeniden #merhaba  dedirtebilen, Sıkıntıları, sorunları yenmesini öğretebilen, Günü gelince bir #kariyer  koçu, #eğitim  koçu, usta bir #öğretmen , Bir gök kuşağı senfonisiyle #mutlu  yaşam #ödevleri  verebilen *** Bir Yaşam Koçu  olmalı insanın, #farkındalık  sağlayan, #İçgörü  kazandırarak #lego  tarzında hayatı yeniden yorumlamamızı sağlayan Yerdeki çamurdan çok, gökteki yıldızlara selam çakmamıza yardımcı olan, Danışanına yoldaki trafik işaretleri gibi yoldaş, sırdaş, #danışman  olabilen *** Bu #Şiir  işini hakkıyla yapan tüm #aile  danışmanı, aile danışmanları, psikolog, #psikologlar , #pedagog , pedagoglar, yaşam koçu, yaşam #koçları , #psikoterapistler  ve #psikiyatristler 'e ithaf olunur. Yaşam #Koçu  #İletişim  #Telefonu  0544 724 36 50
#Mutlu #Evliliğin #Sırları #Nelerdir? #Aile #Evlilik #Çift #Danismani #Ekrem #Culfa 05057675885
Sevgi tanımlamaya çalışacak olursak, karşı cins ilk önce aklımıza gelse de #sevgi akıldan bağımsız daha çok hislerle ilgili bir duygu durum yoğun yaşanılan zaman zaman akılla dengeleşen,zaman zaman aklı yanıltabilen,kişilere olay hayvan bitki durum ya da nesnelere hissedilen yakınlığı ifade edebilmek için kullanılan bir kavramdır. Mutlu evililiğin #sırrı sevgiyse bunun devamı için yapılacak olan davranış var olan sevgiyi korumakla devam edilebilir koruma akla uygun bir eylemdir öncelikle sevgi nerede başlar ilk görüş ya da sonradan artan ya da azalan bir durum mudur sevginin daha #tutkulu haline aşk desek sevginin yeri biraz daha akla uygun davranmakla ilgili olabilir mi? Öncelikle hoşlanmayla başlayan süreç yerini aşk a bırakması da mümkün olabilir bu kişilerin zamanla karşılıklı #davranış şekilleriyle tutumlarıyla ilgili olsa da hoşlanma dan sonra tanıma anlama sürecinde bu yerini sevgiye de bırakabilir karmaşık gibi bir durum görünse de aşkla tutkuyla başlayan duygu durum azalmaya doğru gidebilir aşk sevgi yle devam eden kişiyi keşif durumları,#tanıma anlama devam ettikçe riskli #ilişki ye dönüşebilir örneğin tutkuyla bağlandığınız kişinin patolojık davranışlaına tanık olma ilişkideki ilk hassasiyetlerin azalması keşif artı #deneyim yolculuğunuzu zenginleştirebilir bu #travma gibi görünsede #öngörü #içgörü tutumunuzun zenginleşmesi olarakta düşünebiliriz karşılaşabileceğiniz #patolojık #davranışlarda sözlerde anlama en son saygıya da bırakabilir yıllar sonra #ilişki ya içinden çıkılmaz bir durum alabilir ya da güven sorgulanabilir kişilerin birbirlerine hakaretleri gelinebilecek olan son noktadır yoğun duygular yerini hoş olmayan sözlere bırakabilir evliliklerde en önemli nokta şu olabilir eğer tutkuyla yoğun hissedilen duygunun aktarımına #aşk dersek bunu da akla uygun hale getirebilirsek en azından alternatıf bir yol bulabiliriz aşık olan kişi delice bir tutkuyla bağlanabilir kişi kendi çıkarlarını terk edebilir. Muhakeme, ikinci plana düşmüş duygular ön plana çıkmıştır. Bu durum da enfeksiyona açık hale gelme maruz kalma gibi durumlara sebep olabilir
#Mutlu  #Evliliğin  #Sırları  #Nelerdir ? #Aile  #Evlilik  #Çift  #Danismani  #Ekrem  #Culfa  05057675885 Sevgi tanımlamaya çalışacak olursak, karşı cins ilk önce aklımıza gelse de #sevgi  akıldan bağımsız daha çok hislerle ilgili bir duygu durum yoğun yaşanılan zaman zaman akılla dengeleşen,zaman zaman aklı yanıltabilen,kişilere olay hayvan bitki durum ya da nesnelere hissedilen yakınlığı ifade edebilmek için kullanılan bir kavramdır. Mutlu evililiğin #sırrı  sevgiyse bunun devamı için yapılacak olan davranış var olan sevgiyi korumakla devam edilebilir koruma akla uygun bir eylemdir öncelikle sevgi nerede başlar ilk görüş ya da sonradan artan ya da azalan bir durum mudur sevginin daha #tutkulu  haline aşk desek sevginin yeri biraz daha akla uygun davranmakla ilgili olabilir mi? Öncelikle hoşlanmayla başlayan süreç yerini aşk a bırakması da mümkün olabilir bu kişilerin zamanla karşılıklı #davranış  şekilleriyle tutumlarıyla ilgili olsa da hoşlanma dan sonra tanıma anlama sürecinde bu yerini sevgiye de bırakabilir karmaşık gibi bir durum görünse de aşkla tutkuyla başlayan duygu durum azalmaya doğru gidebilir aşk sevgi yle devam eden kişiyi keşif durumları,#tanıma  anlama devam ettikçe riskli #ilişki  ye dönüşebilir örneğin tutkuyla bağlandığınız kişinin patolojık davranışlaına tanık olma ilişkideki ilk hassasiyetlerin azalması keşif artı #deneyim  yolculuğunuzu zenginleştirebilir bu #travma  gibi görünsede #öngörü  #içgörü  tutumunuzun zenginleşmesi olarakta düşünebiliriz karşılaşabileceğiniz #patolojık  #davranışlarda  sözlerde anlama en son saygıya da bırakabilir yıllar sonra #ilişki  ya içinden çıkılmaz bir durum alabilir ya da güven sorgulanabilir kişilerin birbirlerine hakaretleri gelinebilecek olan son noktadır yoğun duygular yerini hoş olmayan sözlere bırakabilir evliliklerde en önemli nokta şu olabilir eğer tutkuyla yoğun hissedilen duygunun aktarımına #aşk  dersek bunu da akla uygun hale getirebilirsek en azından alternatıf bir yol bulabiliriz aşık olan kişi delice bir tutkuyla bağlanabilir kişi kendi çıkarlarını terk edebilir. Muhakeme, ikinci plana düşmüş duygular ön plana çıkmıştır. Bu durum da enfeksiyona açık hale gelme maruz kalma gibi durumlara sebep olabilir
"Eşlerarası #iletişimde, "yap, et, oku, görmüyormusun" tarzı emir talimat ve #aşağılama içerikli ifadeler karşı tarafı duyarsızlaştırır..
✔ Bunun yerine rica ve #tavsiye içerikli sözler kullanılmalıdır. "Yaparmısın, rica etsem okurmusun, ilgilenirmisin, getirirmisin..." gibi ifadeler daha açık ve kabul edilir ifadeler olmaktadır.. "E.E
Neden #Mutsuz Oluyoruz? #Mutlu #Olmanın Yolları Nelerdir? #Depresyon #nedir? #Terapisi #Nasıldır? https://www.youtube.com/watch?v=KhX-n7aWnNA
"Eşlerarası #iletişimde , "yap, et, oku, görmüyormusun" tarzı emir talimat ve #aşağılama  içerikli ifadeler karşı tarafı duyarsızlaştırır.. ✔ Bunun yerine rica ve #tavsiye  içerikli sözler kullanılmalıdır. "Yaparmısın, rica etsem okurmusun, ilgilenirmisin, getirirmisin..." gibi ifadeler daha açık ve kabul edilir ifadeler olmaktadır.. "E.E Neden #Mutsuz  Oluyoruz? #Mutlu  #Olmanın  Yolları Nelerdir? #Depresyon  #nedir ? #Terapisi  #Nasıldır ? https://www.youtube.com/watch?v=KhX-n7aWnNA
YALNIZLIĞA YOLCULUK
#MerveEge @sosyologca__ yazdi
 Ah ne çok şey yazılmış yalnızlığa,#ne çok #sözler söylenmiş... “Yalnızlık tek kelime,söylenişi ne kadar kolay.Halbuki yaşanması o kadar zordur ki”
O tek kelimenin kim bilir nice hikayeleri var.Uzaktan bakılınca kimi yalnızlıklar birbirine benzer gibi görünür.Oysa ki her yalnızlığın kendine özgü bir hikayesi vardır.Modernizmin aşıladığı dünyevileşme ve bireyselleşme fikrinin beraberinde getirdiği yalnızlaşma duygusuna değinmeden geçmek olmaz.Hayatın yoğun temposu içinde yollarda geçiyor ömrümüz.Öylesine bir yerlere yetişme çabasındayız ki,en yakınımızdaki insanların bile neler yaşadığını,neler hissettiğini göremez olduk.Birbirimize fakirleşmeye başladık.Her birey hayatın farklı dönemlerinde kendini yalnız hissedebilir.İnsan ilişkilerinin yüzeysel yaşandığı modern zamanlarda,samimi bir sohbete,içten bir gülümsemeye hasret yaşıyoruz.Şüphe ve kaygı tohumları bizi yalnızlaştırmaya başladı.Kalplerimizi açmaya korkuyoruz.İnsanoğlu dünyaya gelişinden bu yana kendisiyle,insanlarla,tüm yaşamla mücadele halindedir.Psikolojik rahatsızlıklar,manevi üzüntüler,maddi kayıplar..Birey bunlarla savaşırken kimi zaman yalnızlaşmaya doğru yelken açıyor.Bu yolculukta yalnızlığı derinden hissedenlere işte şu dizeler tercüman oluyor.
YALNIZSAN EĞER
Hayatın devraldığı
Sessiz bir özsudur acı
Birikir yüreğinin kıvrımlarında
Ve akar gözlerine ağır ağır
Bulutlar yere inmiştir artık
Ya da gurbettesindir
Unutma
Bir hayalet gibi kapındadır
Yalnızlık denen şey
Ufkun kararabilir birden
Kaçışın bile bir adımdır
Ya da dönüşündür kendine
Unutma Her sayfası kederle kararan
Bir hüzün defterine döner günler
Ve her sabah “merhaba hüzün
#merhaba yalnızlık
Diyerek başlarsın hayata 
Ama hayat bağışlamayacaktır seni
Unutma Üstelik günlüğü yoktur hüznün
Hiçbir zaman da tutulmayacaktır.
Sevenlerin yorgun yeniği
Elleri titreyen yaşlı bir kadındır hüzün
Ya da #hasta bir tanıdıktır ancak
Hepsi o kadar
Unutma.Ahmet Telli dizeleriyle #yalnızlık bu kadar iyi anlatılabilirdi.
Evet bilmezler yalnızlığı derinden hissetmeyenler,Bir kapı çalışına duyulan sevinci,bir tatlı sohbete duyulan özlemi.. #Aile #Evlilik #Danismani #Ekrem #Culfa
YALNIZLIĞA YOLCULUK #MerveEge  @sosyologca__ yazdi Ah ne çok şey yazılmış yalnızlığa,#ne  çok #sözler  söylenmiş... “Yalnızlık tek kelime,söylenişi ne kadar kolay.Halbuki yaşanması o kadar zordur ki” O tek kelimenin kim bilir nice hikayeleri var.Uzaktan bakılınca kimi yalnızlıklar birbirine benzer gibi görünür.Oysa ki her yalnızlığın kendine özgü bir hikayesi vardır.Modernizmin aşıladığı dünyevileşme ve bireyselleşme fikrinin beraberinde getirdiği yalnızlaşma duygusuna değinmeden geçmek olmaz.Hayatın yoğun temposu içinde yollarda geçiyor ömrümüz.Öylesine bir yerlere yetişme çabasındayız ki,en yakınımızdaki insanların bile neler yaşadığını,neler hissettiğini göremez olduk.Birbirimize fakirleşmeye başladık.Her birey hayatın farklı dönemlerinde kendini yalnız hissedebilir.İnsan ilişkilerinin yüzeysel yaşandığı modern zamanlarda,samimi bir sohbete,içten bir gülümsemeye hasret yaşıyoruz.Şüphe ve kaygı tohumları bizi yalnızlaştırmaya başladı.Kalplerimizi açmaya korkuyoruz.İnsanoğlu dünyaya gelişinden bu yana kendisiyle,insanlarla,tüm yaşamla mücadele halindedir.Psikolojik rahatsızlıklar,manevi üzüntüler,maddi kayıplar..Birey bunlarla savaşırken kimi zaman yalnızlaşmaya doğru yelken açıyor.Bu yolculukta yalnızlığı derinden hissedenlere işte şu dizeler tercüman oluyor. YALNIZSAN EĞER Hayatın devraldığı Sessiz bir özsudur acı Birikir yüreğinin kıvrımlarında Ve akar gözlerine ağır ağır Bulutlar yere inmiştir artık Ya da gurbettesindir Unutma Bir hayalet gibi kapındadır Yalnızlık denen şey Ufkun kararabilir birden Kaçışın bile bir adımdır Ya da dönüşündür kendine Unutma Her sayfası kederle kararan Bir hüzün defterine döner günler Ve her sabah “merhaba hüzün #merhaba  yalnızlık Diyerek başlarsın hayata Ama hayat bağışlamayacaktır seni Unutma Üstelik günlüğü yoktur hüznün Hiçbir zaman da tutulmayacaktır. Sevenlerin yorgun yeniği Elleri titreyen yaşlı bir kadındır hüzün Ya da #hasta  bir tanıdıktır ancak Hepsi o kadar Unutma.Ahmet Telli dizeleriyle #yalnızlık  bu kadar iyi anlatılabilirdi. Evet bilmezler yalnızlığı derinden hissetmeyenler,Bir kapı çalışına duyulan sevinci,bir tatlı sohbete duyulan özlemi.. #Aile  #Evlilik  #Danismani  #Ekrem  #Culfa 
Reddedilme Psikolojisiyle Baş Etmek
İnsan,tabiati gereği vermeye değil almaya programlanmış bir varlıktır.Özellikle kabul görmeye alışmış insanları derinden sarsar #reddedilmek.
Bu zamana kadar 'hayır' demekle ilgili birçok #makale okumuş olsanız da 'Hayır' diyebilmek öğrenmesi kolay ama uygulaması zor bir eylemdir.Pratiğe dökülebildiği zaman kişinin öz saygısı  ve özgüveni artar. Kendini çok daha güçlü  ve daha saygın hissedebilir. Ancak bugün “hayır” diyenlerin karşı tarafından yani “hayır” denilen ve reddedilme #psikolojisi yaşayan insanlardan bahsetmek istiyoruz.
İnsan, doğası gereği vermeye değil almaya programlanmış bir varlıktır. Özellikle kabul görmeye alışmış insanları derinden sarsar reddedilmek.Sadece #duygusal ilişki içinde değil, sosyal ilişki içinde de basit bir sinemaya gitme teklifinin bile reddedilmesi etkileyebilir. 
Duygusal açıdan, sosyal açıdan, çalışma ortamında herhangi bir konu hakkında reddedilme yaşayan insanların ilk hissettiği duygu genelde #değersizlik olur. “#Hayır” cevabını alan kişi kendini değersiz ve yetersiz görür. Kendinin sevilmeye layık olmadığını düşünür. Bu tür sağlıksız düşünceler uzun vadede depresyon, #anksiyete, sosyal fobi gibi rahatsızlıklara neden olur. 
Peki reddedilmek bizi nasıl etkilememeli? “Hayır” cevabı aldığınızda sebeplerini karşı tarafa sorun ve kendi içinizde makul bir biçimde değerlendirin. 
#Empatik yaklaşın. Sizin herhangi bir konuyla ilgili reddettiğiniz biri olduğunda o kişi sizin gözünüzde değerini kaybediyor mu? Cevabınız büyük ihtimalle “hayır” olacaktır. Emin olun siz de reddedildiğiniz kişinin gözünde değerinizi yitirmiyorsunuz. Sadece şartlar uymuyordur. 
Böyle durumlara her zaman farklı bir bakış açısı geliştirmekte fayda vardır. “Hayır” cevabı aldığınız için kurban rolü oynamak yerine bu olaydan kendinize fayda çıkarmaya çalışabilirsiniz. Unutmayın sizi öldürmeyen şey sizi güçlendirir. Bir kere reddedildiyseniz bir sonrakinde hissettikleriniz daha az acı verecek. 
Her şey bir #denge üzerine kuruludur. Sürekli “evet” cevabı alıp kabul görmek kişiliğinizin negatif yönde gelişmesine sebep olur. 
#Aile #Evlilik #Çift #Danismani #Ekrem #Culfa #Telefonu 050576758 85
Reddedilme Psikolojisiyle Baş Etmek İnsan,tabiati gereği vermeye değil almaya programlanmış bir varlıktır.Özellikle kabul görmeye alışmış insanları derinden sarsar #reddedilmek . Bu zamana kadar 'hayır' demekle ilgili birçok #makale  okumuş olsanız da 'Hayır' diyebilmek öğrenmesi kolay ama uygulaması zor bir eylemdir.Pratiğe dökülebildiği zaman kişinin öz saygısı  ve özgüveni artar. Kendini çok daha güçlü  ve daha saygın hissedebilir. Ancak bugün “hayır” diyenlerin karşı tarafından yani “hayır” denilen ve reddedilme #psikolojisi  yaşayan insanlardan bahsetmek istiyoruz. İnsan, doğası gereği vermeye değil almaya programlanmış bir varlıktır. Özellikle kabul görmeye alışmış insanları derinden sarsar reddedilmek.Sadece #duygusal  ilişki içinde değil, sosyal ilişki içinde de basit bir sinemaya gitme teklifinin bile reddedilmesi etkileyebilir.  Duygusal açıdan, sosyal açıdan, çalışma ortamında herhangi bir konu hakkında reddedilme yaşayan insanların ilk hissettiği duygu genelde #değersizlik  olur. “#Hayır ” cevabını alan kişi kendini değersiz ve yetersiz görür. Kendinin sevilmeye layık olmadığını düşünür. Bu tür sağlıksız düşünceler uzun vadede depresyon, #anksiyete , sosyal fobi gibi rahatsızlıklara neden olur.  Peki reddedilmek bizi nasıl etkilememeli? “Hayır” cevabı aldığınızda sebeplerini karşı tarafa sorun ve kendi içinizde makul bir biçimde değerlendirin.  #Empatik  yaklaşın. Sizin herhangi bir konuyla ilgili reddettiğiniz biri olduğunda o kişi sizin gözünüzde değerini kaybediyor mu? Cevabınız büyük ihtimalle “hayır” olacaktır. Emin olun siz de reddedildiğiniz kişinin gözünde değerinizi yitirmiyorsunuz. Sadece şartlar uymuyordur.  Böyle durumlara her zaman farklı bir bakış açısı geliştirmekte fayda vardır. “Hayır” cevabı aldığınız için kurban rolü oynamak yerine bu olaydan kendinize fayda çıkarmaya çalışabilirsiniz. Unutmayın sizi öldürmeyen şey sizi güçlendirir. Bir kere reddedildiyseniz bir sonrakinde hissettikleriniz daha az acı verecek.  Her şey bir #denge  üzerine kuruludur. Sürekli “evet” cevabı alıp kabul görmek kişiliğinizin negatif yönde gelişmesine sebep olur. #Aile  #Evlilik  #Çift  #Danismani  #Ekrem  #Culfa  #Telefonu  050576758 85
#Takıntılı Aşık mısınız? 
Askta kendinize sormanız gereken 10 #soru
#Aşık olduğum kişiyi sürekli, her dakika, her saniye düşünüyorum.
Sürekli onunla #iletişim halinde olmak, konuşmak istiyorum. #Konsantrasyon sorunları yaşıyorum.
Her gün #görüşmek istiyorum. Görüşemediğimde ilişkimizde #problem olduğunu düşünüyorum.
Eski arkadaşlarımdan, #sosyal çevremden uzaklaştım, görüşmüyorum.
Onunla her konuşmamdan sonra kızdı mı küstü mü diye kaygılanıp, ilişkimin bitmesinden #korkuyorum.
En ufak bir #sorun veya tartışmaya tahammülüm yok, ilişkimi kaybedeceğimi düşündürüyor.
Bana vakit ayırmadığı, #telefonu açmadığı, mazeret belirttiği, başka işi olduğu anlarda beni istemediğini, sevmediğini düşünüyorum.
Okul / iş performansımda düşüş var. Yaptığım işlere #konsantre olmakta güçlük çekiyorum.
“Benimle olmayacaksa kimseyle olmasın” diye düşünüyorum.
#Sevdiğim kişiye bir türlü güvenemiyorum.

SONUÇ: Bazen kişilerin, etrafındakilerden “Seninki aşk değil, #takıntı” cümlesini duyduğunu, bazen yaşadığı duygu yoğunluğu ile baş edemediğinde kendisine bunu sorduğunu belirten #iliski #uzmani #Ekrem #Çulfa; “Yaşanılan duygu durumunun aşk mı takıntı mı olduğunu anlamak için kişi kendine bu 10 soruyu sormalıdır. Çoğuna ‘evet’ cevabı veriyorsa, kişisel ve sosyal hayatında sorunlar yaşıyor, aynı zamanda bu duygu durumuna bağlı #psikolojik #problemler yaşıyorsa burada aşktan ziyade bir saplantıdan, takıntıdan bahsetmek doğrudur. #Sağlıklı #aşkta da sevilenin kaybedilmesine yönelik #kaygı, zihinde kapsadığı alan ve zamanda artış, #heyecan mevcuttur ama hakim olan temel #duygu mutluluktur. Hakim olan duygu huzursuzluğa dönüştüğünde oradaki sağlıklı aşk değil, takıntıdır! Bu durumda mutlaka bir #uzman #aile #Evlilik ve #Çift desteği gerektiği alınmalıdır” diyor.
#Takıntılı  Aşık mısınız? Askta kendinize sormanız gereken 10 #soru  #Aşık  olduğum kişiyi sürekli, her dakika, her saniye düşünüyorum. Sürekli onunla #iletişim  halinde olmak, konuşmak istiyorum. #Konsantrasyon  sorunları yaşıyorum. Her gün #görüşmek  istiyorum. Görüşemediğimde ilişkimizde #problem  olduğunu düşünüyorum. Eski arkadaşlarımdan, #sosyal  çevremden uzaklaştım, görüşmüyorum. Onunla her konuşmamdan sonra kızdı mı küstü mü diye kaygılanıp, ilişkimin bitmesinden #korkuyorum . En ufak bir #sorun  veya tartışmaya tahammülüm yok, ilişkimi kaybedeceğimi düşündürüyor. Bana vakit ayırmadığı, #telefonu  açmadığı, mazeret belirttiği, başka işi olduğu anlarda beni istemediğini, sevmediğini düşünüyorum. Okul / iş performansımda düşüş var. Yaptığım işlere #konsantre  olmakta güçlük çekiyorum. “Benimle olmayacaksa kimseyle olmasın” diye düşünüyorum. #Sevdiğim  kişiye bir türlü güvenemiyorum. SONUÇ: Bazen kişilerin, etrafındakilerden “Seninki aşk değil, #takıntı ” cümlesini duyduğunu, bazen yaşadığı duygu yoğunluğu ile baş edemediğinde kendisine bunu sorduğunu belirten #iliski  #uzmani  #Ekrem  #Çulfa ; “Yaşanılan duygu durumunun aşk mı takıntı mı olduğunu anlamak için kişi kendine bu 10 soruyu sormalıdır. Çoğuna ‘evet’ cevabı veriyorsa, kişisel ve sosyal hayatında sorunlar yaşıyor, aynı zamanda bu duygu durumuna bağlı #psikolojik  #problemler  yaşıyorsa burada aşktan ziyade bir saplantıdan, takıntıdan bahsetmek doğrudur. #Sağlıklı  #aşkta  da sevilenin kaybedilmesine yönelik #kaygı , zihinde kapsadığı alan ve zamanda artış, #heyecan  mevcuttur ama hakim olan temel #duygu  mutluluktur. Hakim olan duygu huzursuzluğa dönüştüğünde oradaki sağlıklı aşk değil, takıntıdır! Bu durumda mutlaka bir #uzman  #aile  #Evlilik  ve #Çift  desteği gerektiği alınmalıdır” diyor.
Aşk Bağımlılığı #Nedir?
Bağlılık, aşkın ve tüm insan ilişkilerinin temel ilkesidir. Özellikle kendimizi yakın hissettiğimiz, arkadaşlığımızı, dostluğumuzu sürdürmek istediğimiz insanlardan belli ölçüde bağlılık da bekleriz. Ama her insan, bağımlılıktan bağlılığa gelişme sürecini tam olarak #sağlıklı bir biçimde ilerletemiyor. Bazılarında, bağımlılıktan kaynaklanan öz-#güvensizlik ve karşısındakine dayanma, yapışma ihtiyacı hep sürüyor. Bu tip insanlar, ilk buldukları sevgi nesnesine yoğun bir şekilde bağlanıyor ve onları gören sırılsıklam aşık zannediyor. Oysa elbette bağlılık hissi olmadan aşk olmaz ama bağlılığın ve sıkıca bağlanmanın aşkla doğrudan bir ilişkisi yoktur.

#Aşırı bağımlılık #sorunu yetişkin kişilerin özel ilişkilerinde ortaya çıkar. Bir #ilişkinin ilk döneminde genellikle kişilerin birbirine aşırı derecede bağlandığı görülür. Kişinin bütün #hayatı bir süre için duygusal bir biçimde, öteki #eşe yönelir; #mutluluk buna bağlıdır. Genellikle #aşk #bağımlısı kişinin #romantik aşk hedefini gizlice takip etmesi şeklinde kendini gösteren #dramatik bir #takıntı halini alır.

#Bağımlılıklar insanların işlevselliğini her alanda sınırlandırabilir. Özel hayat, #iş #hayatı, #çocuklar, #sosyal #ilişkiler. Bunların hepsi bizim bağımlılıklarımızdan nasibini almaktadır. Yani kişinin işlevselliğine farkında olsun ya da olmasın büyük zararlar verebilmektedir. Genellikle bu bağımlılıklar bizim ikili #ilişkilerimizin devam etmesinde yada edememesinde farkında olunur. Özellikle bizim toplumumuzda bir #evlilik #terapisti, #cinsel #terapist yada bir psikoterapistten yardım almak hem #kültürel hem de maddi sebeplerden dolayı çok kolay olmamaktadır. Fakat bu #bağımlılıklarla #yaşamak sanırım daha zor bir süreçtir. Vakit kaybetmeden bir #profesyonel #yardım almayı deneyimleyebilirsiniz. Simdi arayin 05057675885

#Sevgiyle kalın…
Aşk Bağımlılığı #Nedir ? Bağlılık, aşkın ve tüm insan ilişkilerinin temel ilkesidir. Özellikle kendimizi yakın hissettiğimiz, arkadaşlığımızı, dostluğumuzu sürdürmek istediğimiz insanlardan belli ölçüde bağlılık da bekleriz. Ama her insan, bağımlılıktan bağlılığa gelişme sürecini tam olarak #sağlıklı  bir biçimde ilerletemiyor. Bazılarında, bağımlılıktan kaynaklanan öz-#güvensizlik  ve karşısındakine dayanma, yapışma ihtiyacı hep sürüyor. Bu tip insanlar, ilk buldukları sevgi nesnesine yoğun bir şekilde bağlanıyor ve onları gören sırılsıklam aşık zannediyor. Oysa elbette bağlılık hissi olmadan aşk olmaz ama bağlılığın ve sıkıca bağlanmanın aşkla doğrudan bir ilişkisi yoktur. #Aşırı  bağımlılık #sorunu  yetişkin kişilerin özel ilişkilerinde ortaya çıkar. Bir #ilişkinin  ilk döneminde genellikle kişilerin birbirine aşırı derecede bağlandığı görülür. Kişinin bütün #hayatı  bir süre için duygusal bir biçimde, öteki #eşe  yönelir; #mutluluk  buna bağlıdır. Genellikle #aşk  #bağımlısı  kişinin #romantik  aşk hedefini gizlice takip etmesi şeklinde kendini gösteren #dramatik  bir #takıntı  halini alır. #Bağımlılıklar  insanların işlevselliğini her alanda sınırlandırabilir. Özel hayat, #iş  #hayatı , #çocuklar , #sosyal  #ilişkiler . Bunların hepsi bizim bağımlılıklarımızdan nasibini almaktadır. Yani kişinin işlevselliğine farkında olsun ya da olmasın büyük zararlar verebilmektedir. Genellikle bu bağımlılıklar bizim ikili #ilişkilerimizin  devam etmesinde yada edememesinde farkında olunur. Özellikle bizim toplumumuzda bir #evlilik  #terapisti , #cinsel  #terapist  yada bir psikoterapistten yardım almak hem #kültürel  hem de maddi sebeplerden dolayı çok kolay olmamaktadır. Fakat bu #bağımlılıklarla  #yaşamak  sanırım daha zor bir süreçtir. Vakit kaybetmeden bir #profesyonel  #yardım  almayı deneyimleyebilirsiniz. Simdi arayin 05057675885 #Sevgiyle  kalın…
#Yetişkinler #Yalan Söylemekten Nasıl Kurtulabilirler?
Aile Evlilik Cift Danismani Ekrem Çulfa 0533 373 81 23
Yalan söylemekten #kurtulmak için şunlar yapılabilir:
 1. Yalandan kurtulmanın en önemli adımlarından biri eleştiriye açık olmaktır. Eleştirilmekten korkup korkmadığımızı tespit etmek önemli. Korkuyorsak bu korkuyu üzerimizden atmaya çalışmalıyız. Alınganlığı bırakıp bize yöneltilen her eleştiriyi kendimizi #geliştirme adına bir fırsat gibi görmeliyiz.  2. Önemli bir adım da her şeyi göze alarak doğruyu söyleme cesaretini göstermektir. Bunun için geçmişte ve bugün söylediğimiz yalanları gözden geçirmek iyi bir başlangıç.  3. Söylenilen yalanlarla nelerin gizlendiğini, yalanların arkasındaki #korkuları, #endişeleri, kazanımları gözden geçirmeliyiz.. 4. “Yalan söylediğimizde neler kaybettik? Bizi yalan söylemeye teşvik eden kazanımları, doğruyu söyleyerek de elde edebileceğimiz yollar var mı?” Bu soruların muhakemesini yapılmalıyız.  5. Sıklıkla söylenilen bir yalan varsa, önce ondan kurtulmayı denemeliyiz.  6. Eskiden yalan söylediğimiz anları hayalimizde canlandırarak sanki o anı ilk kez yaşıyormuş gibi karşımızdakine doğruyu söyleyerek bu hatayı düzeltebiliriz.  7. Unutmayalım ki dünyaya bir #yalancı olarak gelinmez. Kendimizi "ben yalancıyım" diye etiketlemek yerine "bu güne kadar zaman zaman yalan söylediğim anlar oldu. Bu, hiçbir zaman doğru söylemediğim anlamına gelmez" şeklinde #telkin edebiliriz.  8. Hata yapmaktan korkmamalıyız. Kimse hata yapmak, ya da başkalarının hatalarıyla uğraşmak istemez. Ancak hata yapmak ne yasaktır, ne de tümüyle kabul edilmez bir şeydir.

#Ekrem #Çulfa #Aile #Evlilik #Cift #Danismani 0533 373 81 23
#Yetişkinler  #Yalan  Söylemekten Nasıl Kurtulabilirler? Aile Evlilik Cift Danismani Ekrem Çulfa 0533 373 81 23 Yalan söylemekten #kurtulmak  için şunlar yapılabilir:  1. Yalandan kurtulmanın en önemli adımlarından biri eleştiriye açık olmaktır. Eleştirilmekten korkup korkmadığımızı tespit etmek önemli. Korkuyorsak bu korkuyu üzerimizden atmaya çalışmalıyız. Alınganlığı bırakıp bize yöneltilen her eleştiriyi kendimizi #geliştirme  adına bir fırsat gibi görmeliyiz.  2. Önemli bir adım da her şeyi göze alarak doğruyu söyleme cesaretini göstermektir. Bunun için geçmişte ve bugün söylediğimiz yalanları gözden geçirmek iyi bir başlangıç.  3. Söylenilen yalanlarla nelerin gizlendiğini, yalanların arkasındaki #korkuları , #endişeleri , kazanımları gözden geçirmeliyiz.. 4. “Yalan söylediğimizde neler kaybettik? Bizi yalan söylemeye teşvik eden kazanımları, doğruyu söyleyerek de elde edebileceğimiz yollar var mı?” Bu soruların muhakemesini yapılmalıyız.  5. Sıklıkla söylenilen bir yalan varsa, önce ondan kurtulmayı denemeliyiz.  6. Eskiden yalan söylediğimiz anları hayalimizde canlandırarak sanki o anı ilk kez yaşıyormuş gibi karşımızdakine doğruyu söyleyerek bu hatayı düzeltebiliriz.  7. Unutmayalım ki dünyaya bir #yalancı  olarak gelinmez. Kendimizi "ben yalancıyım" diye etiketlemek yerine "bu güne kadar zaman zaman yalan söylediğim anlar oldu. Bu, hiçbir zaman doğru söylemediğim anlamına gelmez" şeklinde #telkin  edebiliriz.  8. Hata yapmaktan korkmamalıyız. Kimse hata yapmak, ya da başkalarının hatalarıyla uğraşmak istemez. Ancak hata yapmak ne yasaktır, ne de tümüyle kabul edilmez bir şeydir. #Ekrem  #Çulfa  #Aile  #Evlilik  #Cift  #Danismani  0533 373 81 23
KİMLER KOÇLUK HİZMETİ ALMALI? 05057675885
Bir #koç eşliğinde #yürümek nasıl bir şey olurdu?
#Dengeli, #sağlıklı, #başarılı ve doyum içinde bir #yaşam sürmek isteyen, hedeflerine ulaşmayı amaçlayan herkes, #çözüme birlikte yürüyeceği bir yol #arkadaşı ile yaşamına istediği yönü verebilir.

Gerçek şudur ki; #Sorunlara #çözüm #odaklı bir yaklaşan, derin dinleyen, farklı pencerelerden hayata farklı bir bakış açısı getiren, güçlü sorular ışığında, süreci takip eden ve kişinin zihninde ışığı yakabilen bir #rehber ile #başarı ve huzura daha hızlı ulaşılabilir.

#Kimler koçluk hizmeti almalı? – Hayatlarını daha #mutlu ve doyumlu yaşamak isteyenler. – Hayatlarında çözümleyemedikleri bir konu olanlar. – Kariyerini değiştirmek veya geliştirmek ve yeni kararlar almak isteyenler. –  #Sınavlara hazırlananlar #öğrenciler ve aileleri. – Çocuklarına destek olmak isteyen ebeveynler. – Emekli olup, hayatına yeni bir yön vermek isteyenler. – #Boşanmış olup, yeni bir hayata merhaba diyenler. – Hayatlarındaki stres ile baş edemeyenler. – #Meslek #seçiminde #kararsızlık yaşayanlar. – Hayatlarını planlamakta güçlük çekenler. – Zamanı ve hayatındaki tüm süreçleri dengede yönetebilmek isteyenler. – Hayallerini, gerçekleştirilebilir bir hedef haline getirmek isteyenler. – Her türlü #ilişki #problemi yaşayanlar. (İş, eş, aşk, arkadaşlık vs.) – Hayatına yenilik katmak isteyenler. – Yaşamlarında aynı kısır döngü tekrar edenler. (Örneğin, sürekli aldatılıyorum, işten atılıyorum, para kaybediyorum, sosyal fobim var, özgüven eksikliğim var vs.) – Hayatlarındaki karmaşadan rahatsız olanlar. – #Evliliklerinde ve ilişkilerinde tatmin edici bir seviyeye gelmek isteyenler. – Dengeli, sağlıklı ve doyumlu bir yaşam sürmek isteyenler. – Oyun Koçluğu ile anasınıfından liseye sorunlar yaşayan tüm çocuklar.

#Ekrem #Culfa ve #Yüksel #Köksal

Yaşam Koçu/#Aile Danışmanı/#NLP Master Trainer 
0 533 3738123 
0 216 3476003
KİMLER KOÇLUK HİZMETİ ALMALI? 05057675885 Bir #koç  eşliğinde #yürümek  nasıl bir şey olurdu? #Dengeli , #sağlıklı , #başarılı  ve doyum içinde bir #yaşam  sürmek isteyen, hedeflerine ulaşmayı amaçlayan herkes, #çözüme  birlikte yürüyeceği bir yol #arkadaşı  ile yaşamına istediği yönü verebilir. Gerçek şudur ki; #Sorunlara  #çözüm  #odaklı  bir yaklaşan, derin dinleyen, farklı pencerelerden hayata farklı bir bakış açısı getiren, güçlü sorular ışığında, süreci takip eden ve kişinin zihninde ışığı yakabilen bir #rehber  ile #başarı  ve huzura daha hızlı ulaşılabilir. #Kimler  koçluk hizmeti almalı? – Hayatlarını daha #mutlu  ve doyumlu yaşamak isteyenler. – Hayatlarında çözümleyemedikleri bir konu olanlar. – Kariyerini değiştirmek veya geliştirmek ve yeni kararlar almak isteyenler. –  #Sınavlara  hazırlananlar #öğrenciler  ve aileleri. – Çocuklarına destek olmak isteyen ebeveynler. – Emekli olup, hayatına yeni bir yön vermek isteyenler. – #Boşanmış  olup, yeni bir hayata merhaba diyenler. – Hayatlarındaki stres ile baş edemeyenler. – #Meslek  #seçiminde  #kararsızlık  yaşayanlar. – Hayatlarını planlamakta güçlük çekenler. – Zamanı ve hayatındaki tüm süreçleri dengede yönetebilmek isteyenler. – Hayallerini, gerçekleştirilebilir bir hedef haline getirmek isteyenler. – Her türlü #ilişki  #problemi  yaşayanlar. (İş, eş, aşk, arkadaşlık vs.) – Hayatına yenilik katmak isteyenler. – Yaşamlarında aynı kısır döngü tekrar edenler. (Örneğin, sürekli aldatılıyorum, işten atılıyorum, para kaybediyorum, sosyal fobim var, özgüven eksikliğim var vs.) – Hayatlarındaki karmaşadan rahatsız olanlar. – #Evliliklerinde  ve ilişkilerinde tatmin edici bir seviyeye gelmek isteyenler. – Dengeli, sağlıklı ve doyumlu bir yaşam sürmek isteyenler. – Oyun Koçluğu ile anasınıfından liseye sorunlar yaşayan tüm çocuklar. #Ekrem  #Culfa  ve #Yüksel  #Köksal  Yaşam Koçu/#Aile  Danışmanı/#NLP  Master Trainer 0 533 3738123 0 216 3476003
Hemen Her İnsanın Bir #Egitim ve#Ogrenci Koçu Olmalı
#Dr #EkremCulfa 
https://www.antoloji.com/su-alemde-bir-yasam-kocu-olmali-hemen-her-insanin-siiri/
Hedeflerini rahatça #kahve keyfince paylaşabildiğin,
Seni #objektif dinleyebilen, olumlu yönlendirebilen,
Yeri gelince bir #arkadaş,sıcak bir dost gibi olabilen,
Adeta bir #bilge ustalığında #çözüm #yolları üretebilen
***
Yaşama adeta yeniden #merhaba dedirtebilen,
Sıkıntıları, sorunları yenmesini öğretebilen,
Günü gelince bir #kariyer koçu, eğitim koçu, usta bir #öğretmen,
Bir gök kuşağı senfonisiyle #mutlu yaşam #ödevleri verebilen
***
Bir Yaşam Koçu  olmalı insanın, #farkındalık sağlayan,
#İçgörü kazandırarak #lego tarzında hayatı yeniden yorumlamamızı sağlayan
Yerdeki çamurdan çok, gökteki yıldızlara selam çakmamıza yardımcı olan,
Danışanına yoldaki trafik işaretleri gibi #yoldaş, sırdaş, #danışman olabilen
***
Bu #Şiir işini hakkıyla yapan tüm #aile danışmanı, aile danışmanları, psikolog, #psikologlar, #pedagog, pedagoglar, yaşam koçu, yaşam #koçları, #psikoterapistler ve #psikiyatristler'e ithaf olunur.
Yaşam #Koçluğu #İletişim #Telefonu 0544 724 36 50
Hemen Her İnsanın Bir #Egitim  ve#Ogrenci  Koçu Olmalı #Dr  #EkremCulfa  https://www.antoloji.com/su-alemde-bir-yasam-kocu-olmali-hemen-her-insanin-siiri/ Hedeflerini rahatça #kahve  keyfince paylaşabildiğin, Seni #objektif  dinleyebilen, olumlu yönlendirebilen, Yeri gelince bir #arkadaş ,sıcak bir dost gibi olabilen, Adeta bir #bilge  ustalığında #çözüm  #yolları  üretebilen *** Yaşama adeta yeniden #merhaba  dedirtebilen, Sıkıntıları, sorunları yenmesini öğretebilen, Günü gelince bir #kariyer  koçu, eğitim koçu, usta bir #öğretmen , Bir gök kuşağı senfonisiyle #mutlu  yaşam #ödevleri  verebilen *** Bir Yaşam Koçu  olmalı insanın, #farkındalık  sağlayan, #İçgörü  kazandırarak #lego  tarzında hayatı yeniden yorumlamamızı sağlayan Yerdeki çamurdan çok, gökteki yıldızlara selam çakmamıza yardımcı olan, Danışanına yoldaki trafik işaretleri gibi #yoldaş , sırdaş, #danışman  olabilen *** Bu #Şiir  işini hakkıyla yapan tüm #aile  danışmanı, aile danışmanları, psikolog, #psikologlar , #pedagog , pedagoglar, yaşam koçu, yaşam #koçları , #psikoterapistler  ve #psikiyatristler 'e ithaf olunur. Yaşam #Koçluğu  #İletişim  #Telefonu  0544 724 36 50
Şu Alemde Bir #YaşamKoçu Olmalı Hemen Her İnsanın
#Dr #Ekrem #Culfa 
https://www.antoloji.com/su-alemde-bir-yasam-kocu-olmali-hemen-her-insanin-siiri/
Hedeflerini rahatça #kahve keyfince paylaşabildiğin,
Seni #objektif dinleyebilen, olumlu yönlendirebilen,
Yeri gelince bir #arkadaş,sıcak bir dost gibi olabilen,
Adeta bir #bilge ustalığında #çözüm yolları üretebilen
***
Yaşama adeta yeniden #merhaba dedirtebilen,
Sıkıntıları, sorunları yenmesini öğretebilen,
Günü gelince bir #kariyer koçu, #eğitim koçu, usta bir #öğretmen,
Bir gök kuşağı senfonisiyle #mutlu yaşam #ödevleri verebilen
***
Bir Yaşam Koçu  olmalı insanın, #farkındalık sağlayan,
#İçgörü kazandırarak #lego tarzında hayatı yeniden yorumlamamızı sağlayan
Yerdeki çamurdan çok, gökteki yıldızlara selam çakmamıza yardımcı olan,
Danışanına yoldaki trafik işaretleri gibi #yoldaş, sırdaş, #danışman olabilen
***
Bu #Şiir işini hakkıyla yapan tüm #aile danışmanı, aile danışmanları, psikolog, #psikologlar, #pedagog, pedagoglar, yaşam koçu, yaşam #koçları, #psikoterapistler ve #psikiyatristler'e ithaf olunur.
Yaşam #Koçluğu #İletişim #Telefonu 0544 724 36 50
Şu Alemde Bir #YaşamKoçu  Olmalı Hemen Her İnsanın #Dr  #Ekrem  #Culfa  https://www.antoloji.com/su-alemde-bir-yasam-kocu-olmali-hemen-her-insanin-siiri/ Hedeflerini rahatça #kahve  keyfince paylaşabildiğin, Seni #objektif  dinleyebilen, olumlu yönlendirebilen, Yeri gelince bir #arkadaş ,sıcak bir dost gibi olabilen, Adeta bir #bilge  ustalığında #çözüm  yolları üretebilen *** Yaşama adeta yeniden #merhaba  dedirtebilen, Sıkıntıları, sorunları yenmesini öğretebilen, Günü gelince bir #kariyer  koçu, #eğitim  koçu, usta bir #öğretmen , Bir gök kuşağı senfonisiyle #mutlu  yaşam #ödevleri  verebilen *** Bir Yaşam Koçu  olmalı insanın, #farkındalık  sağlayan, #İçgörü  kazandırarak #lego  tarzında hayatı yeniden yorumlamamızı sağlayan Yerdeki çamurdan çok, gökteki yıldızlara selam çakmamıza yardımcı olan, Danışanına yoldaki trafik işaretleri gibi #yoldaş , sırdaş, #danışman  olabilen *** Bu #Şiir  işini hakkıyla yapan tüm #aile  danışmanı, aile danışmanları, psikolog, #psikologlar , #pedagog , pedagoglar, yaşam koçu, yaşam #koçları , #psikoterapistler  ve #psikiyatristler 'e ithaf olunur. Yaşam #Koçluğu  #İletişim  #Telefonu  0544 724 36 50
#Filofobi nedir?
Bir tür #kaygı bozukluğu olan #fobi bir nesne ya da duruma karşı duyulan ileri düzeydeki korku hali olarak tanımlanır. Bir fobi olarak adlandırılan filofobi ise #aşık olma #korkusuna verilen addır. #Uzmanlara göre filofobiye tam olarak neyin sebep olduğu bilinmemekle birlikte kişinin yaşadığı #olumsuz #duygusal bir deneyimin ardından ortaya çıktığına dair teoriler vardır. Ancak bu durum #tedavi edilmediği sürece kişinin ailesinden, arkadaşlarından kaçmasına #sosyal çevresi ile iletişiminin yok olmasına #neden olabilir.

#Uzman #Tavsiyesi :"Ben #Janset Buraya ailemle gelmeden önce çok yalnız hissediyordum, Filofobi (aşık olmaktan korkma) vardı. #Sokakta sevgilileri görünce uçurumdan atlamış gibi oluyordum. #Sevgiye ihtiyacım olduğunu kabul etmiyordum. Çünkü bu bende korkunç bir kalp #çarpıntısı yapıyordu. Teşekkür ederim bize #Aile danışmanlığı yapan #Ekrem #Çulfa beye. #Seanslara #ailecek devam ediyoruz. Herkese özellikle ailelere ve #genç #çiftlere #MyLife #Danışmanlık merkezini tavsiye ediyorum." 06/02/2018 #Üsküdar #İstanbul
#Bilgi icin 05057675885 #Whatsap Hattimizi şimdi arayınız
Psychologist
#Filofobi  nedir? Bir tür #kaygı  bozukluğu olan #fobi  bir nesne ya da duruma karşı duyulan ileri düzeydeki korku hali olarak tanımlanır. Bir fobi olarak adlandırılan filofobi ise #aşık  olma #korkusuna  verilen addır. #Uzmanlara  göre filofobiye tam olarak neyin sebep olduğu bilinmemekle birlikte kişinin yaşadığı #olumsuz  #duygusal  bir deneyimin ardından ortaya çıktığına dair teoriler vardır. Ancak bu durum #tedavi  edilmediği sürece kişinin ailesinden, arkadaşlarından kaçmasına #sosyal  çevresi ile iletişiminin yok olmasına #neden  olabilir. #Uzman  #Tavsiyesi  :"Ben #Janset  Buraya ailemle gelmeden önce çok yalnız hissediyordum, Filofobi (aşık olmaktan korkma) vardı. #Sokakta  sevgilileri görünce uçurumdan atlamış gibi oluyordum. #Sevgiye  ihtiyacım olduğunu kabul etmiyordum. Çünkü bu bende korkunç bir kalp #çarpıntısı  yapıyordu. Teşekkür ederim bize #Aile  danışmanlığı yapan #Ekrem  #Çulfa  beye. #Seanslara  #ailecek  devam ediyoruz. Herkese özellikle ailelere ve #genç  #çiftlere  #MyLife  #Danışmanlık  merkezini tavsiye ediyorum." 06/02/2018 #Üsküdar  #İstanbul  #Bilgi  icin 05057675885 #Whatsap  Hattimizi şimdi arayınız Psychologist
#YouTube'da "#GÜLGÜN #FEYMAN İLE İŞTE 1AN 5.02 2018 AİLE-EVLİLİK-ÇİFT DANIŞMANI #EKREM #ÇULFA" izleyin https://youtu.be/-_3xOnmPfzw
Çatlak Testi
#Çin'de bir #adam, her gün boynuna dayadığı kalın sopanın iki ucuna astığı testilerle dereden #su taşırmış evine.
*Bu testilerden birinin yan kısmında bir #çatlak varmış...* *Diğeri ise hiç #kusursuz ve çatlaksızmış; ve her seferinde bu kusursuz #testi adamın doldurduğu suyun tümünü taşır, ulaştırırmış eve.*
*Ama her zaman boynunda taşıdığı testilerden çatlak olanı eve yarım; diğeri dolu olarak varırmış. İki sene her gün bu şekilde geçmiş.* *Adam her iki testiyi de suyla doldururmuş ama evine vardığında sadece 1,5 testi su kalırmış.*
*Tabi ki kusursuz, yani çatlaksız testi vazifesini #mükemmel yaptığı için çok gururlanıyormuş.*
*Fakat zavallı çatlak yani kusurlu testi, çok utanıyormuş bundan.*
*Doldurulan suyun sadece yarısını eve ulaştırabildiği için çok üzülüyormuş. İki yılın sonunda bir gün, görevini yapamadığını #düşünen çatlak testi, ırmak kenarında adama şöyle demiş:* *"Kendimden utanıyorum. Şu yanımdaki çatlak nedeniyle, #sular eve gidene kadar akıp gidiyor... Sen boşuna taşıyorsun beni demiş"*
*Adam gülümseyerek dönmüş testiye;* *Göremedin mi? Yolun senin tarafında olan kısmı çiçeklerle dolu ama.*
*Kusursuz testinin tarafında ise hiç bir şey yok. Çünkü ben başından beri senin kusurunu, çatlaklığını biliyorum... Senin tarafına ben #çiçek tohumları ektim...*
*Her gün o yolda su taşırken, sen onları herp suladın... 2 senedir o güzel çiçekleri toplayıp evimi, duvarımı, masamı süslüyorum. Sen kusursuz olsaydın, yani o çatlağın olmasaydı evime böyle güzellik ve zarafet veremeyecektim" diye cevap vermiş...* *İşte aslında hepimiz birer çatlak testiyiz ve Her birimizin kendine has kusurları vardır. Fakat sahip olduğumuz bu kusurlar ve çatlaklardır hayatlarımızı ilginç yapan, mükafatlandıran, renklendiren... Bu nedenle etrafımızdaki her kişiyi, oldukları gibi kabullenmeliyiz
*Onlardadaki kusurları değil, içlerindeki güzellikleri görürsek #mutlu oluruz.
Yıllar önce #Dale #Carnegie demişti ki:
*Herkese #portakal gelirken, niye bana #ekşi #limon geldi?" diyeceğinize, limonunuzla limonata yaparak herkesten farklılığı yaşayın
#YouTube 'da "#GÜLGÜN  #FEYMAN  İLE İŞTE 1AN 5.02 2018 AİLE-EVLİLİK-ÇİFT DANIŞMANI #EKREM  #ÇULFA " izleyin https://youtu.be/-_3xOnmPfzw Çatlak Testi #Çin 'de bir #adam , her gün boynuna dayadığı kalın sopanın iki ucuna astığı testilerle dereden #su  taşırmış evine. *Bu testilerden birinin yan kısmında bir #çatlak  varmış...* *Diğeri ise hiç #kusursuz  ve çatlaksızmış; ve her seferinde bu kusursuz #testi  adamın doldurduğu suyun tümünü taşır, ulaştırırmış eve.* *Ama her zaman boynunda taşıdığı testilerden çatlak olanı eve yarım; diğeri dolu olarak varırmış. İki sene her gün bu şekilde geçmiş.* *Adam her iki testiyi de suyla doldururmuş ama evine vardığında sadece 1,5 testi su kalırmış.* *Tabi ki kusursuz, yani çatlaksız testi vazifesini #mükemmel  yaptığı için çok gururlanıyormuş.* *Fakat zavallı çatlak yani kusurlu testi, çok utanıyormuş bundan.* *Doldurulan suyun sadece yarısını eve ulaştırabildiği için çok üzülüyormuş. İki yılın sonunda bir gün, görevini yapamadığını #düşünen  çatlak testi, ırmak kenarında adama şöyle demiş:* *"Kendimden utanıyorum. Şu yanımdaki çatlak nedeniyle, #sular  eve gidene kadar akıp gidiyor... Sen boşuna taşıyorsun beni demiş"* *Adam gülümseyerek dönmüş testiye;* *Göremedin mi? Yolun senin tarafında olan kısmı çiçeklerle dolu ama.* *Kusursuz testinin tarafında ise hiç bir şey yok. Çünkü ben başından beri senin kusurunu, çatlaklığını biliyorum... Senin tarafına ben #çiçek  tohumları ektim...* *Her gün o yolda su taşırken, sen onları herp suladın... 2 senedir o güzel çiçekleri toplayıp evimi, duvarımı, masamı süslüyorum. Sen kusursuz olsaydın, yani o çatlağın olmasaydı evime böyle güzellik ve zarafet veremeyecektim" diye cevap vermiş...* *İşte aslında hepimiz birer çatlak testiyiz ve Her birimizin kendine has kusurları vardır. Fakat sahip olduğumuz bu kusurlar ve çatlaklardır hayatlarımızı ilginç yapan, mükafatlandıran, renklendiren... Bu nedenle etrafımızdaki her kişiyi, oldukları gibi kabullenmeliyiz *Onlardadaki kusurları değil, içlerindeki güzellikleri görürsek #mutlu  oluruz. Yıllar önce #Dale  #Carnegie  demişti ki: *Herkese #portakal  gelirken, niye bana #ekşi  #limon  geldi?" diyeceğinize, limonunuzla limonata yaparak herkesten farklılığı yaşayın
💬 Psikoterapist & Yaşam Koçu 05057675885
💻 Yüzyüze ve Online Terapi
📝 Soru Sor ve Danışmanlık Al
📅 Şimdi Randevu Al
📲 Tel/WhatsApp
📞➡ Ara》0505 767 5885
@mylifepsikoloji #cocuk psikoloji terapistler psikolog destek yasam kocu @uskudarpsikoloji psikolojik destek hayat koclari  @cocukpsikologu #istanbul psikoloji #724 #psikoloji #Psikolog #cep telefonu:0505 767 5885  psikolok #istanbul #psikologlar, #pedagoglar yasam koclari #psikolojikdanismanlar  #Cocuk Psikoloji #Psikolojikdestek #Ataşehir Psikoloji, #Avcılar Psikoloji, Bağcılar, #Bahcelievler Psikoloji, #Bakirkoy Psikoloji, #Basaksehir Psikoloji, Bayrampaşa, #Besiktas Psikoloji, #Beylikduzu Psikoloji, Beyoglu Psikoloji, Buyukcekmece Psikoloji, #Beykoz Psikoloji, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, #Fatih Psikoloji, Gaziosmanpaşa Psikoloji, Güngören, Psikoloji, Kağıthane, #KartalPsikoloji, #Kucukcekmece Psikoloji, #Maltepe Psikoloji, #Pendik Psikoloji, Sancaktepe, Sariyer Psikoloji, Silivri, Sultanbeyli Psikoloji, Sultangazi, Şile, Şişli Psikoloji, Tuzla Psikoloji, #Umraniye Psikoloji, #Uskudar Psikoloji, #Kadikoy Psikolog
 Cep telefonumuzu şimdi arayin 📞 0505 767 5885
➡️ www.mylifeistanbul.com
💬 Psikoterapist & Yaşam Koçu 05057675885 💻 Yüzyüze ve Online Terapi 📝 Soru Sor ve Danışmanlık Al 📅 Şimdi Randevu Al 📲 Tel/WhatsApp 📞➡ Ara》0505 767 5885 @mylifepsikoloji #cocuk  psikoloji terapistler psikolog destek yasam kocu @uskudarpsikoloji psikolojik destek hayat koclari  @cocukpsikologu #istanbul  psikoloji #724  #psikoloji  #Psikolog  #cep  telefonu:0505 767 5885  psikolok #istanbul  #psikologlar , #pedagoglar  yasam koclari #psikolojikdanismanlar   #Cocuk  Psikoloji #Psikolojikdestek  #Ataşehir  Psikoloji, #Avcılar  Psikoloji, Bağcılar, #Bahcelievler  Psikoloji, #Bakirkoy  Psikoloji, #Basaksehir  Psikoloji, Bayrampaşa, #Besiktas  Psikoloji, #Beylikduzu  Psikoloji, Beyoglu Psikoloji, Buyukcekmece Psikoloji, #Beykoz  Psikoloji, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, #Fatih  Psikoloji, Gaziosmanpaşa Psikoloji, Güngören, Psikoloji, Kağıthane, #KartalPsikoloji , #Kucukcekmece  Psikoloji, #Maltepe  Psikoloji, #Pendik  Psikoloji, Sancaktepe, Sariyer Psikoloji, Silivri, Sultanbeyli Psikoloji, Sultangazi, Şile, Şişli Psikoloji, Tuzla Psikoloji, #Umraniye  Psikoloji, #Uskudar  Psikoloji, #Kadikoy  Psikolog Cep telefonumuzu şimdi arayin 📞 0505 767 5885 ➡️ www.mylifeistanbul.com
Milletimizin Başı #Sağ Olsun

#‪ZeytinDalı Harekatında #şehit olan kahraman askerlerimize #Allah'tan #rahmet, #değerli #aile lerine ve #aziz milletimize #başsağlığı #diliyorum.‬ ‪Allah #kahraman #mehmetçikler imizin yardımcısı olsun, #ordumuz u #muzaffer kılsın.‬ #Mylife #psikolojikdestek ve #Yasamkoclugu merkezi
05057675885
MyLife İstanbul Danışmanlık Aile, Evlilik, Çift ve iliski danismanligi ile hizmetinizdeyiz!
Asistan Telefonu 0505 767 5885 👤 Uzman Psikolojik Danışman 💓 Aile Evlilik Çift Terapisti 💬Psikoterapist & Yaşam Koçu 💻 Yüzyüze ve Online Terapi 📝 Soru Sor ve Danışmanlık Al 📅 Şimdi Randevu Al
📲 Tel/WhatsApp 📞➡ Ara 0505 767 5885
@mylifepsikoloji cocuk psikologu terapistler psikolog destek @yasamkoclari hayat koclari @cocukpsikologu #istanbulpsikoloji #psikoloji #Psikolog #ceptelefonu:
0505 767 5885 #psikolok #istanbul #psikologlar, #pedagoglar #yasamkoclari #psikolojikdanismanlar #Cocuk Psikoloji #psikolojikdestek #AtaşehirPsikoloji, #Avcılar Psikoloji, Bağcılar, #Bahcelievler Psikoloji, #Bakirkoy Psikoloji, #Basaksehir Psikoloji, Bayrampaşa, #Besiktas Psikoloji, #Beylikduzu Psikoloji, #Beyoglu Psikoloji, Buyukcekmece Psikoloji, #Beykoz Psikoloji, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih Psikoloji, Gaziosmanpaşa Psikoloji, Güngören, Psikoloji, Kağıthane, #Kartal Psikoloji, #Kucukcekmece Psikoloji, #Maltepe Psikoloji, #Pendik Psikoloji, Sancaktepe, #Sariyer Psikoloji, Silivri, Sultanbeyli Psikoloji, Sultangazi, Şile, Şişli Psikoloji, Tuzla Psikoloji, #Umraniye Psikoloji, #Uskudar Psikoloji, #Kadikoy
 Psikolog Cep telefonu: 📞 0505 767 5885
MyLife İstanbul Danışmanlık Aile, Evlilik, Çift ve iliski danismanligi ile hizmetinizdeyiz! Asistan Telefonu 0505 767 5885 👤 Uzman Psikolojik Danışman 💓 Aile Evlilik Çift Terapisti 💬Psikoterapist & Yaşam Koçu 💻 Yüzyüze ve Online Terapi 📝 Soru Sor ve Danışmanlık Al 📅 Şimdi Randevu Al 📲 Tel/WhatsApp 📞➡ Ara 0505 767 5885 @mylifepsikoloji cocuk psikologu terapistler psikolog destek @yasamkoclari hayat koclari @cocukpsikologu #istanbulpsikoloji  #psikoloji  #Psikolog  #ceptelefonu : 0505 767 5885 #psikolok  #istanbul  #psikologlar , #pedagoglar  #yasamkoclari  #psikolojikdanismanlar  #Cocuk  Psikoloji #psikolojikdestek  #AtaşehirPsikoloji , #Avcılar  Psikoloji, Bağcılar, #Bahcelievler  Psikoloji, #Bakirkoy  Psikoloji, #Basaksehir  Psikoloji, Bayrampaşa, #Besiktas  Psikoloji, #Beylikduzu  Psikoloji, #Beyoglu  Psikoloji, Buyukcekmece Psikoloji, #Beykoz  Psikoloji, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih Psikoloji, Gaziosmanpaşa Psikoloji, Güngören, Psikoloji, Kağıthane, #Kartal  Psikoloji, #Kucukcekmece  Psikoloji, #Maltepe  Psikoloji, #Pendik  Psikoloji, Sancaktepe, #Sariyer  Psikoloji, Silivri, Sultanbeyli Psikoloji, Sultangazi, Şile, Şişli Psikoloji, Tuzla Psikoloji, #Umraniye  Psikoloji, #Uskudar  Psikoloji, #Kadikoy  Psikolog Cep telefonu: 📞 0505 767 5885