an online Instagram web viewer
Anne ve baba onları aşırı besleyip, 'Daha çok ye. Ye, biraz daha güçlen. Biraz daha canlan, şu hâline bak? Biraz daha çok ye.' derler. Çocuk ağlıyor ve bir şekilde yiyor. Çocukların sıklıkla ağladığını görürsün. Onun bedeni hayır diyor. Onun bedeni dışarı çık ve biraz hopla zıpla, git ağaçlara tırman diyor. Ve sen ise onu beslemeye devam ediyorsun. Doktor her üç saatte bir çocuğa süt vermek gerek diyor. Çocuk içmiyor ve başını bir o yana bir bu yana sallıyor. Bu ortalama zamanı takip etmek işe yaramaz. Çocuk acıktığında ağlayacaktır veya seni haberdar edecektir. Saate bakmaya gerek yok. Çocuğun kendi içsel saati var. Ama sen onun saatini bozmaya devam ediyorsun. Ve her çocuk başka bir zamanda acıkacaktır. Biri dört saatte acıkacaktır, diğeri üç saatte, bir başkası ise iki saatte. Şimdi bu büyük bir problemdir. Bir kural oluşturuldu: Ortalama kuralı.
Bu kurala dikkat et. Bedenin kendi içsel saati vardır. ~ Osho

#alininbeslenmecantasi 'nda bugün pilav üstü kuru, babasının kurduğu ev yapımı turşu, ev yapımı kefir ve mandalina vardı.
xSay2

Anne ve baba onları aşırı besleyip, 'Daha çok ye. Ye, biraz daha güçlen. Biraz daha canlan, şu hâline bak? Biraz daha çok ye.' derler. Çocuk ağlıyor ve bir şekilde yiyor. Çocukların sıklıkla ağladığını görürsün. Onun bedeni hayır diyor. Onun bedeni dışarı çık ve biraz hopla zıpla, git ağaçlara tırman diyor. Ve sen ise onu beslemeye devam ediyorsun. Doktor her üç saatte bir çocuğa süt vermek gerek diyor. Çocuk içmiyor ve başını bir o yana bir bu yana sallıyor. Bu ortalama zamanı takip etmek işe yaramaz. Çocuk acıktığında ağlayacaktır veya seni haberdar edecektir. Saate bakmaya gerek yok. Çocuğun kendi içsel saati var. Ama sen onun saatini bozmaya devam ediyorsun. Ve her çocuk başka bir zamanda acıkacaktır. Biri dört saatte acıkacaktır, diğeri üç saatte, bir başkası ise iki saatte. Şimdi bu büyük bir problemdir. Bir kural oluşturuldu: Ortalama kuralı. Bu kurala dikkat et. Bedenin kendi içsel saati vardır. ~ Osho #alininbeslenmecantasi  'nda bugün pilav üstü kuru, babasının kurduğu ev yapımı turşu, ev yapımı kefir ve mandalina vardı.

6 Comments:

 1. manolyatatli

  Bu kitapta beni en çarpan cümle "Çocuklar insanoğlunun atasıdır" oldu! Çok içi dolu bir tespit, bir süre sadece buna yoğunlaşmıştım ve çok başka pencereler açmıştı ebeveyn tavrımda. Kendi olmaktan çok uzaklaşmış biz yetişkinlere biraz olsun kapı aralayacak bir kitap. Bu arada Eren bey (selamlar🙋🏻) düğün fotığraflarımızı çektiği sene ayşe'ye hamileydiniz, bahsetmişti sizden☺️ evde doğum yapma planınız olduğunu anlatmıştı. ilk kez ondan duydum doula kelimesini☺️ sonra bloğunuzu bulup izledim ve cesaretiniz beni büyüledi. İlgiyle takip ediyorum sizi, sevgiler💟

 2. aysekula_89

  Imreniyorum size 😊 maşallah. @alininbeslenmecantasi

 3. alininbeslenmecantasi

  @manolyatatli Söyledim selamınızı☺️ Benim de en sevdiğim kitaplardan biridir bu. Çok teşekkür ederim, sevgiler💕

 4. alininbeslenmecantasi

  @aysekula_89 ☺️🙏

47 Likes: